Yemek odası nasıl dekore edilir?

 yemek odalarının dekorasyonu belkide en zor işlerden biridir.Çünkü sadece yemek masası sandalye gibi parçalar göz önünde bulundurulmaz. Duvarların rengi zeminin uygunluğu duvardaki aksesuarlar etraftaki küçük süs eşyalarına kadar her şey ivedelikle düşünülmelidir.

Yemek odası dekorasyonu yemek masası, sandalyeler, aydınlatma ve yardımcı aksesuarlardan oluşur. Yemek odası dekorasyonunuzu hazırlarken bu temel mobilya parçalarından hangisinde daha göz alıcı bir dekorasyon kullanmak istediğinize karar verin.

Mobilyalarınızda sade bir masa seçtiyseniz sandalyelerinizi daha modelli ve renkli seçebilirsiniz. Yemek odanızın sınırlarını yer döşemeniz veya halınızla belirleyebilirsiniz. Halınızın büyüklüğü en az sandalyeleriniz geriye çekildiğinde yeterli alan kalacak kadar olmalıdır.

Sandalyelerin yüksekliği masanıza uygun olmalı, ayrıca sandalyeleriniz yan yana dizildiğinde de rahat yemek yenebilecek mesafe kalmalıdır.

Yemek odanızı fazladan mobilya parçaları ile doldurmayın. Takım halinde satıldığı için genellikle büfe, gümüşlük, masa, sandalyeler küçük bir alana sığdırılmaya çalışılmaktadır. Ancak siz bu hataya düşmeyin ve yemek odanızın gereksiz parçalarından kurtulun. Yemek odanızda gereksiz mobilyaların yerine aynalar, tablolar, dekoratif aksesuarlar kullanabilirsiniz.

Yemek odası dekorasyonunuzda klasik ve modern mobilya parçalarını bir araya getirmekten çekinmeyin. Farklı tarzlar birbirlerini daha ortaya çıkaracaklarından ferah ve şık bir dekorasyon elde edersiniz.

Yemek odanızın dekorasyonunda tasarım mobilyalar kullanbilirsiniz. Modern ve sade bir yemek odasını aksesuarlar, mumlar ve çiçeklerle daha sıcak ve renkli hale getirebilirsiniz.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir