Sehpayı dekore etme fikirleri

 salon veya oturma odalarının vazgeçilmezi olan büyük orta sehpalar ne kadar göz alıcı bir şıklıkta dizayn edilirse evin havası o oranda güzelleşir. şık ve sade sehpalarla mutluluğu yakalayın.

Sehpanızın üzerini dekore ederken kullanabileceğiniz bazı fikirleri sizlerle paylaşmak istedim. En pratik fikirlerden birisi sehpa dekorasyonunuz için bir tepsi kullanmak olabilir. Tepsiyi mumlar, vazo ve çiçekler, küçük biblo gibi aksesuarlarla süsleyebilirsiniz.

Sandıkları sehpa olarak kullanabilirsiniz. Özellikle eski olanları dekorasyonunuza daha da özel bir hava katacaktır. Sandığın üzerini mumlar ve çiçeklerle dekore edebilirsiniz.

Bir sehpanın, komodin veya bir dresuarın üzerine aksesuarlarınızı yerleştirirken onların hangi sıra ile durdukları önemlidir. Göze hoş görünen iki şekilden faydalanabilirsiniz. Birincisi bu sehpada olduğu gibi ‘V’, ikincisi de ‘A’ şeklidir.

Öncelikle sehpanın üzerine yerleştireceğiniz aksesuarlarınızı boy sırasına göre büyükten küçüğe sıralayın. Daha sonra sehpanızın şekline göre ‘V’ veya ‘A’ şeklinden birisini seçin ve aksesuarlarınızı bu şekilde yerleştirin.

Aksesuarlarınızın sehpa üzerindeki yüksekliklerini ayarlamak için dergi ve kitaplardan da faydalanabilirsiniz. Kitapların üzerine vazo ve biblo gibi dekorasyon parçalarını koyabilirsiniz. Ancak seçtiğiniz kitapların da sıradan kitaplar değil dekorasyonunuzla uyum içerisinde olacak kitaplar olmasına özen göstermelisiniz.

Sehpanız salonunuzun dekorasyonuna göre  küçük kalıyorsa bir puftan yada ikinci bir sehpadan yardım alarak bu boşluğu tamamlayabilirsiniz.

Cam ve porselen aksesuarlar özellikle antika özelliği olan parçalar dekorasyonunuzda çok şık duracaktır ve tabii ki sehpa dekorunun olmazsa olamazı çiçekleri de ekleyerek sehpa dekorasyonunuzu tamamlayabilirsiniz.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir