salon dekorasyonları

 Evlerin olmazsa olmaz odasıdır salonlar. Salon dekorasyonları her topluluğun kültürünü yansıtacak şeklinde dekore edilir daha çok. Kültürden ziyade kişilik özelliklerimizi ,ruh hallerimizi yansıtan böllümlerdir salonlar. Rahat salaş takılan bir insanın simetri takıntısı olan bir insanla salon dizaynları çok farklı olacaktır.

Salon dekorasyonunuzu yaparken renk seçimi çok önemlidir. Hayat tarzınıza ve kişilik yapınıza göre salon dekorasyonunuzun rengini belirleyebilirsiniz. Çok canlı ve hareketli bir kişiliğiniz varsa turuncu ve turkuaz yeşil renklerinden oluşan bu salon sizin için uygun olabilir.

Kendinizi ne tam modern, ne de tam klasik olarak yorumluyorsanız bu tarz bir salon dekorasyonu sizi mutlu edebilir. Modern çizgili mobilyalar ve klasik, biraz da romantik aksesuarlarla modern ama sıcak bir salon dekorasyonu elde edebilirsiniz.

Renkli, neşeli ama bir o kadar da düzenli ve kuralcı bir kişiliğe sahipseniz sizin salon dekorasyonunuz bu fotoğraftaki  gibi olabilir. Karmaşadan uzak, düzenli ama bir o kadar da renkli ve neşeli bir salon dekorasyonu.

Küçük bir salonda mucizeler yaratmak istiyorsanız işte sizin için doğru renk seçimleri ve mobilya modelleri budur. Küçük salonlarda zemin oluşturan yer döşemesi, koltuk takımları, duvar boyaları gibi unsurları açık tonlarda tercih ederken salonunuza rengi aksesuar ve perdelerde verebilirsiniz.

Modern çizgimden şaşman, bu tarz benim kişiliğimi de yansıtıyor diyorsanız sizin için uygun salon dekorasyonu bu olacaktır. Modern salonlarda tasarım ürünlere yer vermeniz daha doğru olacaktır. Charles Eames’in tasarımı olan ‘Ottoman Lounge’ koltuklar bu tarz bir salon için ideal olabilir.

Düzen ve ferahlık sizin için ön plandaysa çok rahat hissedeceğiniz ve huzur bulacağınız bu salon dekorasyonunu tercih etmelisiniz. Simetrik yerleştirilen yan sehpalar, abajur ve aksesuarlar düzen seven insanların her zaman hoşuna gidecek düzenlemelerdir.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir