Restaurant Dekorasyonu

İstanbul Doors Group ve Zuma Londra ortaklığı ile 2008 Şubat ayında açılan Zuma Restaurant, Japonya’da günlük yaşamanı yeme – içme geleneği olan “ızakaya” tarzını üstün kalite, malzeme ve ayrıntıya verdiği önemle bütünleştirerek İstanbullulara sunuyor.

Ortaköy’de, Boğaz manzarasına hakim bir şekilde konumlanan mekan, yaz sezonunda terası ile de servis yapıyor. Londra, Hong Kong ve Dubai ile birlikte Zuma Restaurant dördüncü mekanıyla İstanbul’da

Kullanılan mobilya ve aksesuarların büyük kısmının Brezilya’dan Japonya’ya kadar dünyanın dört bir yanından getirdiği Zuma’da hakim olan sadelik, Boğaz manzarası ile bütünleşiyor.

Zuma İstanbul 2 kattan oluşuyor. Üst katta bar ve bar lounge alanı, alt katta ise ana yemek salonu bulunuyor. Sushi Bar ve Robata Grill Bar yine alt katta yer alıyor.

Sushi Bar, sushinin bir çok çeşidini geniş yelpazede ve açık sistemiyle sunuyor. Robata Grill Bar’da ise, sebzeler, kümes hayvanları, etler özel soslarla marine edilerek hazırlanıp servis ediliyor.

Zuma, yemekleri ve yemek sunumları ile olduğu kadar, Londra Zuma’dan gelen barmenlerin de bulunduğu barında hazırlanan kokteylleri ile adından sıkça söz ettiriyor.

Öğle ve akşam yemeklerinde servis veren Zuma, gerek bar gerekse yemek için gelen misafirlerini ağırlıyor. Zuma İstanbul; 2008 Time Out İstanbul Gusta Yeme İçme Ödülleri’nde “En İyi Yeni Restaurant”, Londra Zuma; Square Meal tarafından “En İyi Restoran 2002″

Restoran Show’da “Doğu Kültürünü Yansıtan En İyi Restoran 2002″ ve en son olarak da Tatler Restaurant Awards tarafından “Yılın Restoranı 2005″ seçilmiş.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir