Mimarlar Salon, Genç Odası, Yatak Odası Dekorasyonu Oluşturdu

Mimar Vilma Vildan Baumgartner tarafından Kemerburgaz Göktürk’te gerçekleştirilen projede müşterilerinin talepleri doğrultusunda, genel yaşama alanlarında sade ve minimal bir çizgi izlemiş. Yanlız salonda yine düz hatlı, fakat dokularıyla, renkleriyle daha miavagarde bir konsept oluşturulmuş.

Mimar, kare bir yapıya sahip olan mevcut normal kanat kapıları iptal ederek, kapı arkalarında kaybedilecek kör alanları da değerlendirebilmek için, sürgü kapılarla mekana girilmesini sağlamış. Genel anlamda daha sıcak ve modern bir mekan yaratabilmek için koyu renk zebrano kaplama ile açık renk döşemelikler kullanılmış.

Mevcut şömine Stone Line ile yapılan ortak bir çalışma ile büyütülmüş. Mermere uygulanan taraklama tekniği ile farklı bir doku yakalanarak giydirilmiş. Kombin renk olarak Hometeks’ten seçilen koyu mor pufun deseni şömine yanlarında bronz aynalara kumlatılarak hem depolama için alan kazanılmış hem de daha avangarde, fakat aynı zamanda mekana derinlik katan bir cephe tasarlanmış.

Mekanın havuz tarafına bakan kısmındaki cumbanın her iki tarafındaki radyatörler giydirilerek mekanla olan entegrasyonu sağlanmış.

Yatak odalarının yüksek duvarlı ve kemerli bir yapıya sahip olmaları mekanların daha ferah hissedilmelerini sağlamış. İç mimari anlamda mobilyaların mekana oran olarak uyumuna da dikkat edilmiş.

Ebeveyn yatak odasında ilk iş, giyinme bölümünü yatak grubundan ayrımak olmuş Bu da mekanda dolapla için ayrılmış olan girintiyi çift taraflı tik kaplama ve parlak lakede oluşan lambrilerle çözülmüş. Böylece yatak grubuna, TV ünitesi de yer kaybetmeden kazandırılmış.

Yatak başında ise, evin bacasından kaynaklanan girintiden faydalanarak bir niş oluşturulmuş. Bu niş, birbirine kombinli, fakat kontrast yaratacak duvar kağıdı kullanılarak modernize edilmiş. yatak ünitesi tik kaplama ve yatak başı dikişli hakiki deri yapılarak kompozisyon tamamlanmış.

Genç odalarında, yine modern fakat daha renkli bir konsept oluşturulmuş. Mekandaki 3 fonksiyon (yatma, depolama ve çalışma üniteleri) birbiriyle ilişkili olacak şekilde düzenlenmiş. Çalışma ve kütüphane üniteleri ışık alan kısımlara getirilmiş. Yataklar 1.5 kişilik olan 120 cm eninde ve yedek yataklı olarak düzenlenmiş.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir