Metal Süsler ve Aksesuarlar

58 yıldır metali sanatla yorumlayan ve binlerce kere imza atmaya devam eden birsanatçı,Yılmaz Emen, 8 yaşından bu yana, içindeki engel tanımayan sanat tutkusuyla yaratmaya devam ediyor. Bugüne kadar 91 kişisel sergi açan ve 4 karma sergiye katılan sanatçının eserleri, aralarında İngiltere Kraliçesi 2.Elizabeth, Fransa Cumhurbaşkanı Charles De Gaulle ve ABD Başkanı Nixon’ın da bulunduğu pek çok ünlü şahsa sunulmuş.

Ülke Turizmine Üstün Hizmet (1974-75), Yılın Sanatçısı (1938) ödüllerine ve Devlet Sanatçısı (2005) ünvanına sahip olan Yılmaz Emen’in 5 metre boyundaki iki metal heykeli ise Uludağ Üniversitesi kampüsü’nde bulnmakta. 2000 yılında, sanatı uğruna bir gözünü kaybeden heykeltraş, doktorların heykel yapmasını yasaklamasına rağmen, metal eşyaları kullanarak oluşturduğu farklı hykellerle sanat çalışmalarını sürdürüyor.

METAL KAŞIKLARDAN HEYKELLER

Çatal ve kaşıklarla hayranlık heykeller yaratan sanatçının, sağlıklı günlerinden kalan az sayıdaki metal heykelleri ve eserleri Tarihi Irgandı Köprülü Çarşısı’nda sanatseverleri bekliyor.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir