Kuyumcu Dekorasyonu

GENÇAY KUYUMCULUK

kuyumcu dekorasyonu

Bursa’nın gelişen yüzü Nilüfer’in en gözde AVM’lerinden biri olmaya aday NİLPARK’ta bulunan Gençay Kuyumculuk mağazası. Mimar Tuncay Durgut tasarımıyla yaklaşık bir aydır Nilüfer ve tüm Bursa halkına hizmet veriyor. 40 yılı aşkın bir süredir Bursa Kapalıçarşı’da birçok şubesi ile hizmet veren Gençay Kuyumculuk, yeni açılan 70 m2 lik mağazasıyla müşterilerine alışveriş rahatlığı sağlıyor.

Tasarımcı mimar Tuncay Durgut’a göre rahat ve alışılmışın dışında farklı bir alışveriş nasıl olmalı sorusunun cevabı, satıcı ve müşteri arasındaki uyumdan geçiyor.

 

Mimar bu uyumu sağlayabilmenin yolunu ise, tasarımında çıkış noktası olarak belirlediği S şeklinde kavisli banko ile çözümlemiş. Söz konusu bankonun toplam uzunluğu 7.5 metre. Bu da aynı anda 4 farklı müşteriye oturarak hizmet verebilme imkanını sağlıyor. Ayrıca banko yarattığı dinamik etkinin yanı sıra dükkanın plan düzlemine bakıldığında mekanın maksimum verimlilikte kullanılmasına İmkan vermiş.

Mimar Tuncay Durgut, malzeme seçimi konusunda özellikle doğal malzemelerin kullanılmasına özen göstermiş. Mekanın en can alıcı noktalarından biri, altının kor halini anımsatmasını istediği ışıklı onyx mermer.

kuyumcu dekorasyonu

Bu mermerler zor bir çalışmanın sonucu olarak tüm teşhir dolaplarının arkasına fon teşkil etmesi maksadıyla özenle yerleştirilmiş. Teşhir edilen ürünlerin müşteriler tarafından maksimum şekilde algılanması amaçlanmış.

Zeminde olive marorıe doğal mermer kullanılmış. Kavisli bankonun uç merkezine yuvarlak formlu stargalaxy granit mermer yerleştirilmiş. Tüm mobilyalar doğal Birmanya teak kaplama ve akrilik parlak lake ve özel imalat.

Mimar mobilya tasarımlarım yaparken, modern çizginin yanı sıra özellikle belli bölümlerde lukens ayaklı lake boyalı masa ve sehpaları tercih etmiş.

Tavan tasarımında özellikle fonksiyonların tavanda da hissedilmesine özen gösterilmiş bu yüzden seçilen armatürler ya da fiberoptik aydınlatmalar bu isteklerin sonucunda belirlenmiş.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir