2011 Ev Dekorasyon Önerileri

Ev dekorasyonu konusunda bilgi sahibi olmayan ve bu konuda sıkıntı çeken kişiler için birkaç bilgimizi paylaşmak istiyoruz. Ev dekorasyonunu herkes kendi zevkine göre yapabilir ama dekorasyonun akılcı olmasına özen gösterenler daha dikkatli davranmak istemektedirler.

Evinizde küçük odanız var ve odayı nasıl kullanacağınızı bilmiyorsanız öncelikle odanız boşken bir girin ve düşünün. Acaba küçük bir şark odası veya dinlenme veya kitap okumaya uygun bir yer olarak kullanılabilir tarzında düşüncelerden bir tanesini uygulayabilirsiniz.


Evinizin dekorasyonundaki akılcı çözüm gibi gözükmese de, dekorasyonu farklı gösteren aksesuarlardır. Evinizde aksesuarlara yer verin.

Duvarlarınızı hangi renge boyayacağım yerine hangi desende duvar kağıdı almalıyım diye düşünmelisiniz. Artık duvar kağıtları dekorasyondaki eski yerini geri kazanmaya başladı ve biteceğe de benzememektedir.

Evinizin mobilyalarının tek renkli olması yerine rengarenk iç açıcı koltuk modellerini seçebilirsiniz.

Banyo ve mutfaklarınızda da aksesuarlara önem verin. Özellikle fayanslar ve lavabolarınızın kaliteleri bu konuda çok önemli olduğunu da unutmayınız.

Şark Odası Dekorasyonu

Şark Dekorasyonu genellikle doğu yörelerimize özgü bir dekorasyon türüdür. Genellikle ve hemen hemen her köy ve kasabada görülebilmektedir. Özel olarak yapılmış mobilya türü koltuklar ve içerisi doldurulmuş minder olarak adlandırdığımız özel yastıklardan oluşmaktadır. Aksesuar olarak duvarlara özel resimli veya kabartmalı halılar asılmaktadır. Yemekleri ve mezeleri özel yer sofralarında sunulan dekorasyonda tamamlayıcı aksesuar olarak özel bakır tepsi ve ağaçlardan oluşan özel yapım sofralara yer verilmektedir. Halı olarakta ufak kilimlerle süslenen yer temasında ise elde yapılmış kilimler göze çarpmaktadır.