Küçük Mutfaklar İçin Dolap

Bu mutfağa bayıldım. Dikkat ederseniz mutfak biraz küçük ama mutfak dolabı o kadar güzel dizayn edilmişki çok süper kullanışlı bir mutfak olmuş. Eğer sizinde mutfağınız küçükse ve nasıl daha kullanışlı hale getirebilirim diyorsanız aşağıdaki dolap tam size göre.
mutfak dekorasyon

DEKORASYONDA 2011 MUTFAK TRENDELRİ

2011 yılında mutfak dekorasyonunda sadelik ve şıklık yılı olacaktır. 2011 yılında ilk bakışta şaşıracağımız küçük mutfak modelleri yer almaktadır. Küçük mutfak modelleri daha kullanışlı son derece şık bir görünüme sahiptir. Mutfak dekorasyonu evimiz için bir milat olacaktır. 2011 mutfak dekorasyonları arasında ilk göze çarpan en önemli değişiklik tezgah tarzında tasarımlarıdır. Tezgahlar yerine bar tarzı ufak masaları tercih etmeliyiz. Mutfaklarımızda en önemli detay tezgahlarımızın ufaklığıdır. Bar tarzı masalar tercih edildiğinde tezgahlardan yapılan tasarruflar ile de mutfak dolabı yaptırabilirsiniz. Ev dekorasyonunda mutfak dekorasyonunun önemi oldukça büyüktür. 2011 yılında mutfak dekorasyonları oldukça şık hem de modern görünümle evlerimizi süslemektedir.

YENİ NESİL MUTFAKLAR

Bu sene mutfakların en önemli özelliklerinden bir tanesi doğa karşı saygılı bir duruş sergilemeleri. Küresel sorunlar yüzünden mutfak üreticileri çevreye saygı duyan tasarımlar üretmeye başladılar. Geri dönüşüme olanak sağlayan malzemelerden üretilen bu ürünler, kullanıcıların sağlığı açısından da oldukça faydalıdır. Hatta organik dokulu ürünlerin kullanıldığı mutfaklara bile rastlamak artık mümkündür.

Doku olarak yukarıda anlattığımız çeşitler tercih edilirken, renk olarak ise beyaz tonlar gözde hale gelmiştir. Beyaz dokusunun kullanılmasının nedeni özgürlük hissini yakalamak ve yaşatmak içindir. Özgürlük hissinin yanı sıra nostalji hissi de yeni nesil mutfakların detayları arasında yer almaktadır. Bunun için ise eski zamanlardan kalma objeler kullanılmaktadır.

Mutfaklar için ergonomik masalar

Mobilya, kapı donanımları ve aksesuarları konusunda sektör lideri olan Häfele, uzman kadrosu ve 100 binin üzerinde farklı üründen oluşan geniş yelpazesinin yanı sıra, ergonomik ürünleriyle mutfaklara yüksek performans kazandırıyor. Özellikle küçük mutfaklar, yüksekliği ayarlanabilen Top Motion ve çekmece şeklinde kullanılabilen Top Flex sayesinde, bu küçüklüklerinden beklenmeyecek, tam fonksiyonlu bir yaşam alanına dönüşebiliyor.

Ayarlanabilir yükseklik için Top Motion
Mutfakta zaman geçirenlerin en önemli sıkıntılarından biri olan bel ve boyun ağrıları düşünülerek tasarlanan Top Motion, isteğe göre yukarı ve aşağı ayarlanabiliyor. Ergonomik açıdan da kolaylık sağlayan Top Motion yükseklik ayarlı masa donanım teknolojisi sayesinde masa tablası yüksekliği saniyeler içinde 70 ila 110 cm arasında değiştirilebiliyor. İster masa, ister tezgah olarak kullanılsın, Top Motion yemek yiyen için yemek masasına, yemeği ayakta hazırlayan için yükseltilip alçaltılan bir tezgaha dönüştürülebiliyor.

Küçük mutfaklara ideal çözüm
Kullanıcılara ikinci bir seçenek sunan Hafele’nin Top Flex masa sistemi çekmece şeklinde planlandı. Tezgahın altından çekilerek çıkarılan bu masa sistemi, açıldığında 80 cm uzunluğunda bir masa halini alıyor. Top Flex küçük mutfaklara sahip ailelere aynı ortamda hem yemek hazırlığı hem de yemek yemek için ideal bir çözüm sunuyor.