Küçük Mutfaklar İçin Dolap

Bu mutfağa bayıldım. Dikkat ederseniz mutfak biraz küçük ama mutfak dolabı o kadar güzel dizayn edilmişki çok süper kullanışlı bir mutfak olmuş. Eğer sizinde mutfağınız küçükse ve nasıl daha kullanışlı hale getirebilirim diyorsanız aşağıdaki dolap tam size göre.
mutfak dekorasyon

Ev işlerinde Basit ve işlevsel yöntemler

Basit ve pratik işlemlerle zorlandığınız işleri yapmanız mümkün.

1) Gözlüğünüzün vidası çok çabuk çıkıyorsa vidayı takmadan önce,vidanın gireceği deliğe renksiz oje damlatın.Vidayı öyle takın.
2) Satın aldığınız ayakkabılar ayağınızı sıkıyor ise onları bir kaç dakika buhara tutun.
3) Makasınızı bilemek istiyorsanız,zımpara kağıdı kesin.
4) Halıdaki sigara yanıklarından,­yanık­ y­er­ler üzerinde zımpara kağıdı ile dairesel hareketler yaparak kurtulabilirsiniz.
5) Mobilyaların yerlerini değiştirdiğinizde halıların üzerinde iz bırakır.Bu izleri yok etmek için izlerin üzerine bir parça buz koyun ve erimesini bekleyin.Daha sonra üzerinde elektrik süpürgesini gezdirin.İzden eser kalmadığını göreceksiniz.
6) Fermuarlı giyeceklerinizi çamaşır makinesine koymadan önce kapalı olup olmadığını kontrol edin.Açıksa zedelenebilirler.
7) Üst üste koyduğunuz bardaklar yapışıp çıkmıyorsa bir leğenin içerisine koyun.Üstteki bardağın içerisine buz koyup leğenin içerisine yavaş yavaş sıcak su koyun.Bardakların kolayca çıktığını göreceksiniz.
8) Satın aldığınız plastik ve cam eşyalarin üzerine yapıştırılan etiketlerden kurtulmak için etiketin üzerine yemeklik margarin sürün ve 15 dakika bekletin.Bir bez ile ovalayıp yıkayın.Üzerinde hiç bir leke ve çizilme oluşmayacaktır.
9) Ütü yapmayı kolaylaştırmak ve süreyi azaltmak için ütü masasının kılıfının altına alüminyum folyo koyun.Sıcağı geri yansıtacağından ütü yapmak daha kolay olacaktır. Okumaya devam et “Ev işlerinde Basit ve işlevsel yöntemler”

Evleriniz için enerjik çatılar

Permak Enerji Sistemleri, hane halkı için güneş enerjisinden elektrik üretimini cazip hale getiriyor. Bireysel (evsel) kullanıcılara ve orta ölçekli işletmelere, 1 ila 50 kwp arasındaki kurulu güçlerde çok fizibel seçenekler sunan Permak Enerji Sistemleri, elektrik üretiminde oyunun kurallarını değiştiriyor. Şirketin bu amaçla satışa sunduğu Permak ET Solar PV (Photo Voltaik) sistem panellerinin mühendislik ve Ar-Ge çalışmaları Almanya’da yürütülüyor. Yüzde 0 ile yüzde +3 arasında güç performans toleransına sahip paneller, 25 yıla kadar ekonomik ömür garantisiyle satılıyor.

Permak Şirketler Grubu çatısı altında faaliyet gösteren Permak Enerji Sistemleri, bu panellerin stoklarını aynı Avrupa’da olduğu gibi İstanbul’da da aynı yoğunlukta tutarak müşterilerinin ihtiyaçlarına anında ve hızlı cevap verebiliyor. Üretici firma tarafından performans sigortası ile desteklenen Permak ET güneş panelleri, yüksek performansı nedeniyle bütün dünyada yaygın bir şekilde kullanılıyor. 2009 yılının ilk çeyreği itibarı ile bu panellerin kurulu güç referansı 1.000 mw ‘a ulaştı. Güneşin sınırsız ve bedelsiz bir enerji kaynağı olması, Türkiye’nin yüksek güneşlenme potansiyeline sahip olması, sistemlerin modüler olarak çatı ve cephelerde kolayca uygulanabilmesi, bu alanda büyük ilgi yaratıyor.

Hangi ortamlar için uygun olabilir?
Elektrik fiyatlarındaki kaçınılmaz fiyat artışları, bireysel kullanıcıları ve orta ölçekli işletmeleri yüksek enerji faturalarıyla baş başa bırakabiliyor. Oysa bu kişi ve kuruluşlar bedelsiz doğal kaynakları kullanarak elektrik giderlerini tamamen ortadan kaldırabilirler.

Özellikle ülkemizin güneş potansiyelinin oldukça yüksek olması bu tür sistemlerin daha verimli çalışmasını sağlarken, aynı zamanda her geçen gün yaygınlaşması nedeniyle tüketicilerin yatırım maliyetleri de giderek azalıyor. Permak ET Solar PV sistemler, otellerde, binalarda ve villalarda, şantiyelerde, çiftliklerde, elektrik altyapısının bulunmadığı yerlerde, tarlalarda, sulama sistemlerinde, seralarda, sokak-cadde aydınlatmaları, sinyalizasyon ve baz istasyonlarında kullanılabiliyor. Sistem akü ile depolama veya direkt şebekeye bağlantılı olarak zemin veya çatıya kolayca uygulanabiliyor.

Mutlu yaşam için Feng Shui

Çinliler, mekanların insanlar üzerindeki etkilerini binlerce yıl gözlemleyip bunu bir bilim, bir yaşama sanatı haline getirmiş ve adına Feng Shui demişler.
Bir mekana girdiğiniz anda kendinizi iyi ya da kötü hissedersiniz. İyi hissetmeniz hedeflerinize ulaşmanızda destekleyici bir rol oynayabileceği gibi, kötü hissetmeniz zaman zaman sizin için engelleyici bir faktöre dönüşebilir.
Söz konusu sağlığınız, işiniz, başarınız, ilişkileriniz olduğunda her gün yaşadığınız yerlere daha yakından bakmakta fayda var. Yaşadığınız yerlerin sizi besleyecek enerjiye sahip olması için, vakit kaybetmeden Dialog Feng Shui Seminerlerine katılın…

Can Gürzap ve Arsen Gürzap tarafından kurulan, Türkiye’de 15 yılda 15 bin öğrenci yetiştiren Dialog’un, “Yaşam Akademisi” bölümünde yeralan “Feng Shui Semineri”, yaşadığı mekanları doğru seçip, doğru düzenlemek ve bu sayede hayatına olumlu etki yaratmak isteyenler için devam ediyor…

Feng Shui Seminerleri, evinizde veya ofisinizde yapacağınız ufak değişikliklerle hayat kalitenizi olumlu etkileyecek, kolay uygulanabilir ama etkisi büyük olan ip uçları ile size hedeflerinize ulaşmada yardımcı olacak.
Yaşadığınız yerleri nasıl doğru seçip düzenleyeceğiniz konusundayol gösteren kadim bir rehber olan Feng Shui, ‘yaşadığımız yerlerde ne hissediyoruz, niye hissediyoruz, nasıl daha iyi hissederiz…’ gibi sorulara mantık, sağduyu ve bilimsel bir yaklaşım getiriyor ve herkese özel çözümler üretiyor.

Mekanlarınızdaki enerjileri dengelemenin yolunu gösteren, keyifli bir ortamda gerçekleşen Dialog Feng Shui seminerinde öğrenciler, kısa sürede bu bilimi uygulamanın temel kurallarını öğrenecek, çevresi ile farkındalıklarını arttırarak çözümler üretebilecekler.

Feng Shui bilgilerinin sağlam bir temele oturtulacağı, basit anlatım ve zengin slayd gösterisi ile kavramanın, konu ile bütünleşmenin çok daha kolay olduğu seminer bitiminde öğrencilere birer pusula, kitapçık ve katılım belgesi verilecek.

‘Feng Shui felsefesine giriş’, ‘5 Element’, ‘Çevresel Faktörler’, ‘Ba Gua’, ‘Pa Chai’ (8 hane) ve ‘evde uygulamalar’ başlıklarından oluşan ve 2 yarım gün süren seminer, Ocak ve Şubat aylarında da devam edecek.

Dialog Feng Shui Semineri, Türkiye’nin sayılı uzmanlarından ve Feng Shui Mimarları’nın kurucularından Esra Koyuncu tarafından veriliyor.