Paslanmaz Çelik Ankastre Cihazlar

Paslanmaz çelik ankastre cihazların bakımı nasıl yapılır?

Paslanmaz çelikler doğal malzemelerdir. Doğal malzemede oldukları için bununda etkileşmeye giriş kimyasal reaksiyonlar etkilenip leke yaptığını görürüz. Paslanmaz çelik herhangi bir şeyle kaplanmadığı için çizilmesi çok kolaydır. Kullanıcılar çizildiği için şikayetçi olabilirler ancak bunların doğal olması nedeniyle dezavantaj doğurabilir.

Paslanmaz çelik kullanımında hijyenik olması sebebiyle asit içerikli temizlik malzemeleri üzerine dökülüp silinmemesi gerekir. Çamaşır suyu ile dezenfekte edildiğinde derhal kurulanması gerekmektedir. Bir şeker veya tuz uzun süre üzerinde kalırsa lekelenmeye başlar. Ankastre ürünler kullanımı bittiğinde hemen silinmesi gerekmektedir.

Suyun içerisindeki kireç yüzey üstünde kireç tabakaları oluşturur. Ayrıca gıda yağları cihaz üzerinde birikip paslanma yapabilirler. Gıdalardan oluşan paslanma kullanıcıya çizin paslanma izlenimi verir.Bununda gidermenin yolu özel paslanmaz bakım kremleri var yaklaşık 2 veya 3 ayda bir kremleri alıp üzerlerindeki yağ ve kireçleri söküp eski haline dönüştürebiliriz.

Cam ankastre cihazların bakımı nasıl yapılır?

Camdan yapılan ürünler bir cam seramik türü ocaklar vardır ve bunların yanı sıra hard klas dediğimiz sert yüzeli ısıya dayanıklı camlar vardır.

Camlarda paslanmaz ankastre ürünler gibi çizilebilirler, ancak temizlik yönünden oldukça kolay ve hijyenik ürünlerdir.silindiğinde pırıl pırıl olurlar ve her hangi bir tortu ve gıda yağları gibi maddeler barındırmazlar.Camlar genellikle fırınların ön panelinde mikro dalga, davlumbazlarda kullanılmaktadır.

Ankastre cihazların montajı nasıl yapılır?

Mutfakçılar mutfağı yaptıktan sonra bur her firmanın yetiştirmiş olduğu ve özellikle eğitim aldıkları ankastre ürünlerde bilgili teknik servisleri vardır.Bunların tarafından bizlerinde organizasyonuyla ücretsiz olarak evlerinize gelip montaj yapa biliyorlar. Bu konuda endişelenecek veya kafamızda soru işareti oluşturacak bir şey kalmıyor.

Bu koyla ilgili gerekse satıcı firmalar gerek bununla ilgili teknik servisler donanımlı bu ürünlerin montaj bilgisi gerektiren bir konur. Bunu satanların satış esnasında bu konuda uzmanlaşmış olan yerlerden almayı özen göstermeniz gerekmektedir.

Ankastre ürünlerde ne tür malzeme seçenekleri var?

Ankastre mutfak gereçleri paslanmaz ürünleri haricinde başka ürünleri de vardır. Ana üç malzemeden oluşmaktadır. Paslanmaz Çelik,Cam ve fragranit dediğimiz paslanmaz çeliğin üzerine özel bir boyama malzemesiyle boyanmasıyla oluşuyor. Flangelit ürünler daha ziyade klasik mutfaklarda kullanılan granit evreleri tamamlamak adına üretiliyor.

Cam alternatifler son zamanlarda gelişmeye başlamıştır. Ankastre pazarında ürünler geliştikçe tasarım ön plana çıkmaya başlamıştır. Tasarımla birlikte cam seçenekler ocaklarda fırınların ön panellerinde davlumbazlarda yavaş yavaş cam çeşitleri gelişmeye başlamıştır.

Fragranit ankastre cihazların bakımı nasıl yapılır?

Fragranit dediğimiz cihazların ana ürünleri evyedir. Evye doğal granit tozlarından oluşmaktadır. Doğal olması sebebiyle her hangi bir hijyen sorunları bulunmamaktadır. Ama bu ürünlerin renklendirilmesiyle klasik mutfaklarda kullanılmaktadır. Bunu aynı zamanda tamamlayıcı fırını ve davlumbazı aynı renklerde üretilmektedir.

Bunların bakımında özellikle cihazların çizilmemesi gerekiyor.Evyeler çizilse bile üzerindeki boya ve boyanın altındaki çelik aynı renkte olduğu için çizgiyi göstermeme gibi bir özelliği de bulunmaktadır.

Ankastre Ürün Resimleri