Kız Çocukları İçin Oyun Odaları

Kız çocuklarının hoşlandıkları oyunlar

kız oyunları deyince hepimizin aklına önce cicili bicili renkli elbiseleriyle bebekler gelir. Kızların vazgeçemediği tek oyuncaklardır. Onları giydirip, saçlarını tarayıp toplamak kızların çok hoşuna gider. Bebekleriyle saatlerce evcilik oynayabilirler. Dışarı çıktıkların da ise en sevdikleri oyun ip atlamadır.

oyun odasıoyun odası

Teknolojinin gelişmesiyle birlikte kızların da oyun şekli değişmiştir. Artık kızlar da evcilik yerine netten Kız sitelerine girip kendilerine uygun bir sürü değişik ve eğlenceli oyunlar bulmaktadırlar.

Erkek çocukların ki savaş oyunları ve futbolken kızların ki daha çok bebek süsleme ünlü giydirme gibi oyunlardır. Ayrıca bu oyunlar da kızlar da nasıl giyinilmesi gerektiğini öğrenmektedirler.

Netteki ; gelinlik giydir, abiye kıyafet giydir, makyaj oyunları, pasta yap, puzzle yap, çeşitli dekorasyon oyunları, winx kızlarını giydir, barbie giydir ve kuaför oyunlarıdır. Bu oyunları kızlarımız anneleriyle de zevkle oynamaktadırlar. Annelerimizde bu oyunlarla oynayarak hem kızlarıyla vakit geçirmekte hem de eğlenmektedirler. oyun şekilleri ne kadar değişiklik gösterse de bu oyunların hepsinin ortak amacı çocuklarımızın hem eğlenip hem de öğrenmesini sağlamaktır.