Dünyadan Çeşitli Dekoratif Saat Modelleri

Ülkemizde kaliteli aksesuar bulmakta özellikle bu konuda titiz olanlar çok zorlanabilmekte. Bu nedenle iş ya da gezi amaçlı yurtdışı seyehatleri sırasında hem gezilerinden güzel bir hatıra olarak saklayabilecekleri hem de evlerine ayrı bir kişilik, ayrı bir hava katacak olan çeşitli aksesuarlar almaktalar. Bu aksesuarları bir başkasının evinde görme olasılığının çok düşük olması da ayrıca güzel bir şey. Sonuçta evinize yeni gelen bir misafirinizden “Aa bunun aynısından benim evimde de var” benzeri can sıkıcı bir cümle duymanız çok zor oluyor. Aynı şekilde siz çok beğenerek aldığınız bir aksesuarı bir başkasının evinde görmenin verdiği huzursuzluğu yaşamak zorunda kalma olasılığınız da çok düşük oluyor.

Yurtdışı seyahatlerinde alınabilecek en güzel aksesuarlardan biri de kuşkusuz saatler. Tabi gittiğiniz ülkeye özgü, ünlü ürünlerden de almayı unutmamalısınız. Fransa’ya gidip en azından bir şişe şarap almadan, ya da Rusya’ya gidip bir şişe vodka almadan olmaz. Teksas’a giden bir arkadaşım Sombrero ( Meksikalılara özgü büyük şapka ) almıştı, bir şapka olarak kullanmak yerine salon duvarına asmış olsa da çok güzel ve farklı bir aksesuar. Aslında Sombrero almak için Meksika’ya gitmek gerek, sonuçta tam anavatanı orası ama bildiğiniz gibi Meksika pek güvenli bir ülke değil.

Bu yazıda sizlerle yurtdışından temin edebileceğiniz çeşitli dekoratif saat modelleri paylaşacağız.

Debra Dresler Antique Kodak Box Camera :

Debra Dresler Antique Kodak Box Camera Saat 300x300 Dünyadan Çeşitli Dekoratif Saat Modelleri

Debra Dresler Antique Kodak Box Camera Saat

Kodak Box Camera gerçek bir fotoğraf makinesinden dönüştürülmüş fonksiyonel bir saat. Reprodüksiyon olmayan, benzersiz bu saati fotoğrafçılar çok beğenecektir. Aynı zamanda koleksiyoncuların da çok ilgisini çekebilecek bir ürün ve aynı zamanda çok güzel bir hediye de olabilir.

Sıradışı ve nostaljik olan bu saat her eve ayır bir kişilik ve tarihi bir sıcaklık katacaktır kuşkusuz. Eski fotoğraf makinelerinin dönüştürülmesi ile elde edilen bu saatler el yapımı ve Amerika menşeili. Stroke of Art firmasına ait olan bu saatler Debra Dresler tarafından yaratılmış ve sınır sayıda üretilmiş. Fiyatı çeşitlilik gösterebilir ancak 166$ yaptığımız araştırmalarda bu ürünün 166$ fiyatla satıldığını tespit edebildik. Böyle güzel bir saat için hiç de pahalı sayılacak bir ürün değil.  Bu saati bir firma ülkemize getirip piyasaya sürse üzerindeki etiket kuşkusuz çok çok daha yüksek olacaktır.

Debra Dresler Holiday Camera Saat :

Debra Dresler Holiday Camera Saat  300x300 Dünyadan Çeşitli Dekoratif Saat Modelleri

Debra Dresler Holiday Camera Saat

Eski bir fotoğraf makinesinden yepyeni bir saat. Bu saati bir masaya yerleştirmek ya da bir duvara asmak mümkün. 1950′lerden gelen modern bir aksesuar.

Yine benzersiz bir aksesuar olma özelliğine sahip olan bu saat de Debra Dresler tasarımı, el yapımı ve sınırlı sayıda üretilmiş. Stroke of Art tarafından satışa sunulan bu ürünü 120$ civarında bir fiyat ile satın almanız mümkün. Tabi yurtdışında.

Debra Dresler Kodak Brownie Flash Saat :

Debra Dresler Kodak Brownie Flash Saat 300x300 Dünyadan Çeşitli Dekoratif Saat Modelleri

Debra Dresler Kodak Brownie Flash Saat

Yine bir Debra Dresler eseri olan, 1950′lerin tepeden flashlı paparazzi tipi kameradan dönüştürülmüş bu saat oldukça farklı bir aksesuar. El yapımı olan bu saat oldukça nostaljik bir ürün. Stroke of Art’ın satışa sunduğu bu saat de sınırlı sayıda üretilmiş ve 188$ fiyat civarı fiyatla bu saate sahip olmanız mümkün.

Debra Dresler Vintage Bird Book Saat:

Debra Dresler Vintage Bird Book Saat 300x300 Dünyadan Çeşitli Dekoratif Saat Modelleri

Debra Dresler Vintage Bird Book Saat

Debra Dresler’in yarattığı en hoş saatlerden biri olan bu ürün, orjinal fotografik arka planı ve şövalesi ile özellikle kitaplığınızda ya da salonunuzdaki bir rafta çok hoş duracaktır. Sınırlı sayıda üretilen bu saat de Stroke of Art ürünü ve sadece 36$ fiyata sahip.

Debra Dresler Vintage Book Dog Saat :

Debra Dresler Vintage Book Dog Saat 300x300 Dünyadan Çeşitli Dekoratif Saat Modelleri

Debra Dresler Vintage Book Dog Saat

Bir Debra Dresler tasarımı olan bu saat diğerlerinden farklı olarak 8 farklı arkar resim seçeneğine sahip. Bu resimlerin tamamı da orjinal doğal resimler. Yine limitli sayıda üretilmiş olan bu saatler Stroke of Art tarafından piyasaya sunuluyor ve sadece 36$ fiyatla bir yurtdışı seyahatinizde alıp evinizi bu saat ile süsleyebilir ya da bir sevdiğinize hediye edebilirsiniz.

Chez Alfred Mutfak Duvar Saati :

Chez Alfred Mutfak Duvar Saati 300x300 Dünyadan Çeşitli Dekoratif Saat Modelleri

Chez Alfred Mutfak Duvar Saati

Chez Alfred ürünü olan bu saat özellikle mutfaklar için tasarlanmış ancak siz istediğiniz yerde kullanmakta özgürsünüz tabi ki. Özellikle Country tarzı dekora edilen evlerde çok güzel duracak olan bu saati yutdışında sadece 15$ fiyatla satın almanız mümkün.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir