Yemek odası dekorasyon fikirleri

Yemek odası dekorasyonu, yemek masası ve sandalyeler dışında aydınlatması,masa örtüsü,peçetesi,masa düzenlemesiyle bir bütündür.Samimi veya davetkar bir yemek odası için bu özelliklerin dışında renk seçimi de önemlidir.Günlük yaşamımızda aile bireylerin biraraya geldiği,kimi zaman da dostlarımızla birlikte olduğumuz yemek odalarını, gerektiğinde resmi veya eğlenceli yemek davetleri verdiğimiz mekana dönüştürebilmeliyiz

Mobilya seçimi:Odanızın büyüklüğüne ve belirlediğiniz temaya uygunmasa ve sandalyeler,tabak,bardaklarınızı yerleştireceğiniz veya sergileyeceğiniz dolap,ayna,duvar tabakları yemek odanızın dekorasyonunu tamamlayan parçalar.Modern,geleneksel,rustik,retro vb.tarzınızı önceden belirleyin

Yemek odası nasıl dekore edilir?

 yemek odalarının dekorasyonu belkide en zor işlerden biridir.Çünkü sadece yemek masası sandalye gibi parçalar göz önünde bulundurulmaz. Duvarların rengi zeminin uygunluğu duvardaki aksesuarlar etraftaki küçük süs eşyalarına kadar her şey ivedelikle düşünülmelidir.

Yemek odası dekorasyonu yemek masası, sandalyeler, aydınlatma ve yardımcı aksesuarlardan oluşur. Yemek odası dekorasyonunuzu hazırlarken bu temel mobilya parçalarından hangisinde daha göz alıcı bir dekorasyon kullanmak istediğinize karar verin.

Okumaya devam et “Yemek odası nasıl dekore edilir?”

Salonlar İçin Şık Yemek Masaları

Salonlar için içinizi aydınlatacak şıklıkta yemek masaları.
bu yemek masalarında yemek yemek iştahınızı açabilir
Günümüzde mobilyaya dair o kadar  çok çeşit var ki bazen fotoğraflara bakarken acaba hangisi diye düşünürken buluyoruz kendimizi. Evimizde ki seçimlerimizi yaparken sevdiğimiz objeleri, mobilyaları seçmemize rağmen başka bir yerde buda çok güzelmiş demeden de edemiyoruz.İrem’de bende Avangard ( neo klasik) tarzdan hoşlanırız. Ama yinede modern dokunuşların etkisini çok severiz.
Bugünlerde  klasik ve modern birleşimini çok beğeniyorum. Modern evlerde oymalı berjerler yada avizeler ile kombinlenmiş modern masalar ve sandalyeler sıklıkla karşımıza çıkıyor. Bu kombinler de renklerin etkisi de büyük. Kullanılan malzemeler de aynı şekilde odanın tarzını değiştiriyor. Cam masa , ahşap masa, lake boyalı masalar hepsi modern, avangard, klasik evlerde farklı kombinler ile kullanılabilir.

İstikbal Newtone Yemek Odası

İstikbal’in oymalı nadir yemek odası takımlarından olan İstikbal Newtone yemek odası takımı, klasik-modern tarz sentezinde.

Sandalyelerinin deri kaplaması ile zengin bir görüntü oluşturduğu bu takımda, sadece koyu kahverengi rengine yer verilmiş.

Vereceğiniz davetlerde misafirlerinizin gözünü boyayacak bu lüks takım, 5.900 – 6.000 fiyat aralığında istikbal showroomlarında satışa sunulmuş durumda.

Dekorasyonda Yeşil Modası

yeşil oturma odası dekorasyonuHer ne kadar bu sene kış uzun sürmüş olsa da baharın heyecanı içimizi sarmaya başladı. Evlerimize de bu senenin moda rengi olan yeşili katmanın zamanı geldi.

yeşil berjer koltuklarYeşili evinize berjer koltuklarınızla sokabibilirsiniz. Bazı aksesuarlarla da tamamladığınız zaman  oturma odanız çok şık olacaktır.

yeşil kanepe modelleriBerjer koltuk yerine kanepenizin yeni yüzünü de yeşil seçebilirsiniz. Özellikle koyu renk boyanmış bir duvarın önünde yeşil kanepeniz çok daha şık görünecektir.

oturma odası dekorasyonuNe koltuklarımın, ne de kanepemin rengini değiştirmek istemiyorum ama evime moda rengi nasıl verebilirim diyorsanız, o zaman kırlent yastıklarınızdan yardım alabilirsiniz :)

dekorasyon fikirleriKırlent yastıklarınıza belki halınız ve perdelerinizde eşlik edebilirler. Böylece odanızın şıklığına şıklık katmış olursunuz.

yemek odası dekorasyonuEvinizin bir duvarını yeşile boyamak hem odanıza ayrı bir derinlik katacak, hem de modayı yakından takip etmenizde size yardımcı olacaktır.

ev dekorasyonuBir duvarı boyamak sizin için büyük bir değişiklik ise o zaman bir dolabınızın zeminini boyayarak yeşili evinize dahil etmeyi deneyebilirsiniz.

yeşil banyo dolabıYeşili evinizin diğer odalarında da kullanabilirsiniz. Banyo dolabınızı yeşile boyamak ya da banyo perdelerinizi yeşil seçmek bahara hoş bir geçiş yapmanızda da size yardımcı olacaktır :)

yatak odası dekorasyonuYatak odanızda yeşili yatak örtünüzde, perdelerinizde veya odanızın aksesuarlarında kullanabilirsiniz. Yeşil renkle neşeli, aydınlık sabahlara uyanabilirsiniz.