Bambu Parke Çeşitleri

Geçmiş yıllarda evlerin yer dekorasyonu olarak halılar ön planda tutulurdu. Evin dekorasyon tamamlayıcısı olarak görülürdü halılar. Fakat zaman ilerledikçe dekorasyon tamamlayıcısı olarak görünen halılara rakip olarak yer kaplamaları boy gösterdi.

Perde Sistemleri

Manzarayı Engellemeyen Güneş Kontrol Sistemleri
Dünyada ilk güneş kırıcı perde sistemini geliştirip ortaya koyan Amerikan MechoShade Systems Inc., bu konuda dünya lideri pozisyonunu devamlı gelişim ve yeni sistemlerle sürdüren uluslararası bir yapıya sahip.

Miopan AŞ, MechoShade Inc.’nin Türkiye’de ve bölgede tek yetkili üretici ve distribütörü olarak sorumlu olduğu coğrafyada birçok büyük ve prestijli projeye imza atıyor.

Hem fonksiyonel hem de estetik açıdan geliştirilen MechoShade Perde Sistemleri, transparan stor güneş kırıcı ve karartma perdelerinden oluşuyor. MechoShade Perde Sistemleri, dünyanın her ülkesinde mimar ve dekoratörler tarafından tercih edilen, güneşten korunma ve yararlanma sağlayan entegre perde sistemleri sunuyor.

Standart bir pencere için gerekebilecek sistem parçaları:
Zincirli manuel stor perde,
Motorlu stor perde,
Sabit skylight perde
Motorlu skylight perde,
Çeşitli seviyelerde perde kontrol sistemleri,
Bütün bina için güneş takip sistemi. MechoShade tüm mekanlarda uygulanabilen ve kullanıcı ihtiyaçlarına cevap verebilen çözümler sunuyor.

İdeal kullanım alanları :
Ofisler,
Hastaneler ve sağlık kurumları,
Müzeler, Kütüphaneler,
Eğitim kurumları,
Kafeteryalar,
Kamuya açık alanlar,
Spor merkezleri,
Hava alanları,
Sergi ve fuar salonları,
Konutlar

Işık ve ısı kontrolü odaklı güneş kırıcı perde sistemlerinde, cam cepheli çalışma ve yaşam alanlarının güneşin optik ve termal ışımalarından en optimum seviyede korunması, gün ışığından azami derecede faydalanılması, minimum enerji kullanımı ve bireylerin dış mekandaki manzarayı görerek psikolojik olarak rahat çalışıp yaşaması için yeni sistemler geliştirilirken en asgari düzeyde bakım ihtiyacı da göz önünde bulunduruluyor.

Geniş renk, desen ve dokuma seçeneklerinin yanında yapılacak uygulamanın gerekliliğine bağlı olarak ihtiyaç duyulan her türlü aksesuarlar ile mevcut ortama değer katan MechoShade Güneş Kırıcı ve Karartma Perde Sistemleri üstün teknik özellikleri sayesinde pencerelere yeni bir soluk getiriyor.

Son teknoloji polyester/ kuvvetlendirilmiş extrude akrilik elyaftan dokunan kumaşlar:
Alev almıyor,
Alev yaymıyor,
Antibakteriyel,
Mantar oluşumuna izin vermiyor,
Küf oluşumuna izin vermiyor,
WHO (Dünya Sağlık Örgütü) iç hava kalite limitinin %30 altında,
WHO (Dünya Sağlık Örgütü) zararlı toksik gaz limitinin %53 altında.

Miopan AŞ ve lisanslı üreticisi olduğu Mechoshade Systems Inc. ürünleri, üstün malzeme kalitesi , detaylı projelendirme ve hassas uygulama sonucunda Türkiye’de ve çevre ülkelerde yerli ve yabancı birçok uluslararası firmanın, organizasyonun, mimarlar ve inşaat şirketlerinin tercihi olmaya devam ediyor.

Seramik ve Kalebodurlar İçin Yeni Tasarımlar

Çanakkale seramik ve kalebodur üzerinde çalışılan ve yeni trenler ile kalebodur ve seramiği evlere taşımak isteyen Bond Koleksiyonları nihayet son çalışmalarını tamamlayarak UNICERA Fuarın’da gösterime sunuldu. Büyük ilgi ile karşılanılan Bond Koleksiyonu görücüler tarafından tam not aldı…

4 elementin sembollerini taşıyan yeni trend seramiklerde tasarımcılar doğanın o akıcı sadeliğinden esinlenerek bunu seramik tasarımlarına yansıtmışlar yani evlerde doğallığın hakim kılınması için doğa sevenler için kaçınılmaz güzel bir gelişme…

Renk olarakta mükemmel bir kurguya imza atan tasarımcılar yine doğa elementlerinden su ve topraktan esinlerek bu renk tonlarını tasarımlarını yansıtmışlar. Doğanın canlılığıda tasarımın kıvrımlarına ve yüzeyine yansıtmayıda unutmamışlar.

Yeni tasarım seramik ve kalebodurlarda yumuşak ve uyumlu çizgileri, sıra dışı yüzeyi ve üç boyutlu üretim teknolojisi sayesinde iç bükey ve dış bükey karoların birlikte kullanılması ile Bond’un bütün güzelliği gözler önüne seriliyor.

Bond Koleksiyonu, yüzeylerde yarattığı ışık oyunları ve ton-sur-ton renk geçişleriyle, mekânlarda göz alıcı ışık gölge efektleri yaratacak şekilde zenginleştirildi.

Yer Döşemelerinde Tavsiyeler

Yer döşemeleri odanın zemin olarak tabir ettiğimiz yüzeylerine uygulanır. Düz ve doğru bir yüzeye sahiptir.
Yer döşemeleri modern bir teknoloji ile üretilmektedir.
Yer döşemeleri ahşap, taş,metal ve seramik gibi kolay eskimeyen ve kırılmayan insan ağırlığını kaldıran malzemelerden oluşturulmakta ve yapılmaktadır.

Zemin Yapıları

Bulunan zeminler üzerine yeni ve özel bir zeminde oluşturula bilmektedir ve böylelikle iki tane ara zemin oluşmaktadır. Bu tür zeminler genellikle balkonlarda ve duvarlarımızda özel uzantılar olması ve ya ısıyı ve titreşimleri engellemek içinde oluşturulur. Bu tür zeminlerin kullanılış amacı farklı da ola bilmektedir. örneğin ; Sporcuların ve Dansçıların performansını iyileştirmeleri ve estetik bakımından performans arttırmak içinde hazırlanır. Yer döşemelerinde rahatlık, fiyat, kolaylık ve temizleme kolaylığı olması bakımından bir çok ürün seçile bilir. Ürün yelpazesi geniş bir konudur.

Yer Döşemlerinin Çeşitleri

Halı döşemeleri; Boydan boya halı dediğimiz tabir yer döşeme çeşitlerindendir. Yer döşemelerinde halı kullanımının avantajları öncelikle ucuz olması yedeki kusurları örtmesi yumuşak olması ve renk çeşidinin bol olmasıdır.

Kauçuk döşemelerde; Mekanlarımıza estetik ve sıcaklık katmak için kullanılabilirler. parke döşemelerinin hiç bir zaman havası ve farahlığı geçmemekedir. uzun sğreler dayana bilirler. Sökülüp ve tekrardan onarıla bilmektedirler.

Yer Döşeme Resimleri

Parkeler

Ipe, Cumaru ve Jatoba Güzellikleri, dayanıklılıkları ve genel malzeme kalitesiyle tanınan egzotik masif parkeler, fabrika’dan cilalanmış olarak kullanıcılarla buluşuyor.

Özel olarak kurutulan, çok hassas kalibre edilen ve aluminyum oksitli cilayla en son teknoloji kullanılarak hazırlanan ürünler, birbirinden ilginç renkleriyle mekanları zenginleştiriyor.

Cabreuva – Santos Mahogany
Görünüş: Cabreuva’da, kızıl/kahve tonları hakim. Bu renkler, ağacın benzersiz dokusuyla birleştiğinde, her türlü mekan kullanımında zengin, kaliteli bir etki yaratıyor.

Renk değişimi: Cabreuva’nın rengi, genellikle ışıktan etkilenmiyor ve zamanla değişmiyor.

Ipe – Brezilya Ceviz’i
Görünüş: Ipe, içinde barındırdığı koyu kızıl, kahverengi ve siyaha yakın tonlarıyla, egzotik ve yoğun koyu kahverengi bir etki yaratıyor. Koyu renklerin hakim olduğu bir dekorasyonla Ipe’yi birleştirerek yemek salonları ya da kütüphane gibi resmi mekanlarda harika ortamlar yaratılabiliyor.

Renk değişimi: Ipe’nin rengi, genellikle ışıktan etkilenmiyor ve zamanla değişmiyor.

Jatoba – Brezilya Kiraz’ı
Görünüş: Jatoba’nın doğal kızıl kahve tonları ve benzersiz sertliği, tüm alanlarda kullanım kolaylığı sağlıyor. Özel ve çeşitli damar desenleri ve tekrarlayan renkli tonlarıyla Jatoba, güzel ve zengin bir mozaik oluşturuyor.

Renk değişimi: Jatoba’nın rengi, genellikle ışıktan etkilenmiyor ve zamanla değişmiyor.

Otari Pazarlama A.Ş.
Adres: Kalıpçı sok. Trakya apt. No:110/5 34365 Teşvikiye İstanbul
Tel: 0212 2362374-75
E-mail: otari@turk.net