ev ve ofis dekorasyonları

Evlerimiz ve işyerlerimiz, vaktimizin ve hatta ömrümüzün geçtiği yaşam alanlarımız. Günümüzde neredeyse ömrümüzün büyük bir kısmı kapalı alanlarda geçmektedir. Peki, bu alanlar gözlerimize, zevkimize ve hatta ruhumuza nasıl hitap etmektedir? Bu nedenlerle de mekân dekorasyonlarının ne kadar büyük bir öneme sahip olduğunun farkında mısınız?

Bununla ilgili ilk ve en belirgin özellik kimse dikkat etmese de renklerdir. Çünkü her rengin ruhunuza bir etkisi vardır. Daha sonra ise mobilyalar, aksesuarlar ve buna benzer ürünler ile dekorasyonuna yansıttığınız bir anlam olacaktır.

Dekorasyon denilince çoğu kişinin aklına lüks ya da çok pahalı mobilyalar ile çok özel aksesuarlar alınarak bunların kombine edilmesi gelse de aslında bu iş böyle değildir. Çok basit ve çok uygun fiyatlı ürünler ile de bu işi yapmak mümkündür.

Önemli olan ve size gereken ilk şey hayal gücünüzdür tabi bunun için biraz da tecrübeye ve moda bilgisine de ihtiyaç vardır. Hayal gücünüz var ise yapamayacağınız ev dekorasyonu ya da ofis dekorasyonu yoktur.

Ofis Armatürleri

Menlosoft Serisi Ofis Armatürleri, direkt+endirekt ışık dağılımı sayesinde duvar ve tavan aydınlatma oranlarını dikkate alarak bilgisayar ekranları için LG3/LG7 standartlarına uygun aydınlatma sağlıyor.

Örneğin; Menlosoft Yarı Gömme 3×14W Armatür, tavandan sadece 82 mm aşağıda olan optiğiyle % 63 gibi son derece verimli bir ışık çıkış oranı ve mükemmel kamaşma kontrolu (<1500cd/m²) sunuyor.

Teknik Özellik Seçenekleri
600×600 mm 14 W ve 24 W T5 ampullu
300×1200 mm, 28 W TC-L ampullu
596×596 mm Menlosoft Circular 55W, 22W, 40W T16-R ampullu
Elektronik/Dim edilebilir balastlı, Mini Sensa LG3/LG7 standartlarına uygun
%64’e varan LOR -ışık çıkış oranı
Acil durum kitli, kendi kendini test eden acil durum kitli
Akıllı Sensa başlıklı, 4 armatüre kadar kablosuz kumanda sistemli
Dual Colour – çift renk ampullu Air handling – Havalandırma geçişli seçeneği

Dual Colour- Çift Renk Ampul Özelliği
Menlosoft Serisi’nde kullanılan 3 adet T5 tipi ampulun renkleri karıştırılarak ofislerde çok daha doğal ortamlar sağlanabiliyor.

Armatürün yan kenarlarında bulunan 2 adet 6.500 K endirek ışık veren ampul, görmenin üst yarımküresinde günışığı etkisi sağlarken, ortada direk ışık veren ampul 4.000 K seçilerek çalışılan alanda insan yüzünü gerçek tonlarında algılama olanağı sunuyor. Ayrıca duvara monte bir kumanda sistemiyle istendiğinde ışığın seviyesi ve rengi değiştirilerek kişiye özel bir ortam oluşturulabiliyor.

Thorn Menlosoft Serisi, çekici tasarımı ve sunduğu kişiye özel aydınlatma seçenekleriyle ofislerin daha verimli çalışma ortamlarına dönüştürülmesine imkan veriyor.

Büro Mobilyaları

Ahşabın zerafeti ve beyazın duruluğunu ofislere taşıyan Maki, üst düzey yöneticilerin özel ofisleri için tasarlandı. Geometrik ayak yapısı, modern etajer ve dolabı işlevselliğinin yanında ofislere görsel bir sadelik de katıyor.

Sakinlik veren çizgisiyle hareketli iş yaşamını dengeleyen Maki, farklı kurgulara olanak sağlayan alternatiflere sahip. Beyaz seçeneği sofistike ve pozitif bir çalışma ortamı oluşturuyor.

Teknik Özellikler
Maki üst tablası Makore ve Wenge alternatifleri ile sunuluyor. Strüktürü oluşturan üst tabla altı taşıyıcı ve ayaklarda beyaz lake kullanılıyor. Perdeli ve perdesiz olarak kullanılabilen Maki’nin iki farklı ebatta etajeri mevcut.

Etajerlerin kullanımı üç şekilde olabiliyor; bu kullanımlardan ikisinde etajer masaya monte ediliyor, diğer kullanımda ise etajer masadan bağımsız olarak kullanılıyor. Maki’nin kendi çizgisini taşıyan dolabı ve sehpası da bulunuyor. Maki, tüm elemanları ile kullanılabileceği gibi tek tek farklı tasarımlardaki ürünlerle de birleştirilebiliyor; çünkü seriyi oluşturan her bir ürünün kendi başına bir kimliği bulunuyor.

Maxroom Ofis Mobilyaları

MAXROOM, tasarım radyatör, dolap ve giyinme odası koleksiyonu haricinde her boyuttaki ofis projesi için ofis mobilyası, oturma grupları, ofis separasyon sistemleri ve aydınlatma alternatifleri sunuyor.

MAXROOM’un ofis mobilyalarında ürünlerini sunduğu Methis seramik estetiği, zerafeti ve sağlamlığını ofis mobilyalarına ve duvar panellerine taşıdı. Delta Executive Serisi ile çalışma ve toplantı masaları, yan üniteleri, duvar panelleri ve ofis separatörleri, sadece 3 mm incelikte, seramik çizilmezliği ve sağlamlığında sunuluyor.

Maxroom tarafından sunulan diğer bir firma olan Estel’in güçlü tasarım ekibi ile sunduğu zengin ürün çeşitliliği tüm ofis mobilyalarında, oturma gruplarında ve aksesuarlarda görülebiliyor.

Methis ve Estel firmalarının her segmentteki talep ve beğeniler için oluşturduğu mobilya ve separasyon alternatifleri hakkında daha fazla bilgi almak için Maxroom Showroom ziyaret edilebiliyor.

Ofis Koltukları

Adı ofis koltuğuyla bütünleşmiş olan Bürosit, kişinin iş yaşantısı süresince tam bir motivasyonla çalışabilmesi, verimli çalışmalar üretebilmesi ve teknolojiyi her anlamda kullanabilmesi adına atılımlarına devam ediyor, yenilik ve kalite ilkelerine verdiği önemi geliştirdiği ürünlerle destekleyip, akıllı koltuklar üretiyor.

Sedna
Bürosit, iş yaşamındaki mevcut fiziksel emniyeti, performans hızını ve verimi arttırmak amacıyla, ergonomi biliminin ilkelerinden sonuna kadar yararlanıyor. Dinamik, insan anatomisine uygun, ortopedik ve sağlıklı oturma olanağı sağlamak hedefiyle ürünlerinin kalitesine büyük önem veren Bürosit, ofis koltuklarını uzun saatler boyunca masa başında ve bilgisayarla çalışan bir kişinin ofis şartlarının mükemmel olması gerektiğinin bilincinde olarak üretiyor, bedenen ve ruhen dinlenmeye ihtiyacı olan kullanıcının aradığı rahatlığın, kullanışlı ve estetik mobilyada hayat bulduğunu unutmadan üretimini sürdürüyor.

Bir mobilyanın her bakımdan rahat, kullanışlı ve uzun ömürlü olması, dolayısıyla değerini karşılaması esasıyla üretilen Sedna, hem yeni bir stil olarak ofis yaşamına giriyor, hem de malzemelerinin yüksek kalitesi ve mekanizma ve ayarlarının işlevselliği ile vazgeçilmez bir konuma sahip oluyor. Oturak, sırt, başlık ve kolçakların opsiyonel ayarlamaları ile vücuda tam uyum sağlayan ve kullanıcıyı hareketlerinde özgür kılan Sedna, pratik kullanımıyla da kolaylık sağlıyor. Erkek ve kadın vücut yapısı söz konusu olduğunda, beden-koltuk uyumunu sağladığını %95 gibi önemli bir istatistiğe ulaşarak kanıtlayan Sedna, kullanıcıya hem geniş renk seçeneği, hem de fonksiyonlarını kolaylıkla işler hale getirebilecek bir kullanım cd’si sunarken, (kullanılan komponentlerin %92’si geri dönüşümlü) geri dönüşüme uygun ana malzemeleri ile çevre dostu bir yapı sergiliyor.

Macro
Macro’da da Sedna ile aynı olarak oturak, sırt ve kolçak ayarlaması kişinin vücuduna uygun olarak yapılabiliyor. Macro, bir diğer özelliği olan senkron mekanizması ile yoğun ve uzun süreli çalışan operatörlerin öne eğilme ve arkaya yaslanma gibi beden hareketleri sırasında vücudu takip ediyor, ergonominin kaybolmamasını sağlıyor. Ayrıca opsiyonel olarak sunulan yükseklik ve iç-dış açı ayarlı kolçaklar ile tam ergonomik bir çalışma pozisyonu sağlanabiliyor. Avrupa’da yoğun çalışılan ofislerde özellikle tercih edilen bu opsiyonlara sahip yeni Bürosit Macro serisi, artık ülkemizde de kullanıcıların hizmetine sunuluyor.

Legend
Modern ve estetik üst düzey yönetici koltuğu ihtiyacına cevap verebilen, döşeme işçiliğinde detaylara maksimum özen gösterilerek üretilen bu model, kullanılan amortisör ve mekanizma sayesinde hem bayan, hem de bay üst düzey yöneticilerin tercih edebileceği bir ofis koltuğu. Kolçaklarında kullanılan yüksek shore poliüretan malzeme sayesinde, hem estetik hem de kol dayamadaki rahatlık ön plana çıkıyor.

Uzun-kısa arkalık ve boru ayak seçenekleri ile çalışma, toplantı ve ziyaretçiler için kullanım opsiyonu sunan Legend, ofis hayatına artı değer katıyor.

Bürosit’in titiz ve yenilikçi bakış açısıyla kurgulanan bu ofis koltukları, modern ve seçkin materyalleri ile bugünün olduğu kadar, geleceğin koltukları olmaya da aday. Sağlıklı bedenin doğal tepkisi olan mutluluğu ofis yaşamına taşımak ve bedeni stresten bir miktar olsun uzaklaştırmak adına, ofisteki iyileştirmeleri önemseyen ve ürünlerin oluşumunun merkezine bu iyileştirmeleri yerleştiren Bürosit, üstün teknik özelliklere sahip ürünlerini müşterisiyle buluşturmaya devam ediyor.