Sandalye kaplama nasıl yapılır? Sandalyelere kılıf uydurma

 Evinizde koltuk kılıflarınız yıpranmışsa kullanmak hiç hoşunuza gitmez. sandalye ve koltukları yeni gibi gösteren içindeki ahşap değil üstündeki kılıfıdır.

dekorasyon fikirleri happydayoutSandalyelerin çabuk kirlenmesi özellikle mutfak sandalyesi gibi çok kullanılan sandalyelerin önemli bir problemidir. İşte bu probleme çözüm getiren, kolaylıkla yıkanabilen, yapılması da çok kolay olan ve aynı zamanda da çok şık görünen bu kılıflar bu konuya bir çözüm getiriyor. Evlerinizde kolaylıkla uygulayabileceğiniz hoş bir dekorasyon fikri.

Mutfağınıza Renk Katın

Mutfağınıza renk katmanın büyük-küçük pek çok yolu var. Evde zamanımızın çoğunun geçtiği mutfaklarımızın renkli be neşeli olması bize de neşe katacaktır.

Mutfağınızın duvarlarını ya da dolaplarını renkli seçerek mutfağınıza renk katmanız çok kolay. Ancak küçük dokunuşlarla da mutfağınıza renk katabilirsiniz. Renkli minderler ve masa örtüleri bu konuda size yardımcı olabilir.

Renkli aksesuarlar, yemek takımları da mutfağınızı renklendirmek için hoş bir fikir olabilir. Özellikle burada olduğu gibi şirin eski bir dolap da bulabilirseniz mutfağınızda çok şık bir hava yakalayabilirsiniz.

Artık kolaylıkla bulunabilen renkli (beyaz:) eşyalar da mutfağınızı renklendirmekte size yardımcı olabilir.

Beyaz eşyalarınızı renkli seçmek size daha riskli görünüyorsa o zaman rengi mutfak dolaplarınızda yakalayabilirsiniz.

Sade bir mutfak tercihiniz ise mutfak masanız ve sandalyelerinizle de rengi yakalayabilirsiniz. Renkli, neşeli, keyifli mutfaklar…

Küçük Mutfakta Yemek

Mutfağınız küçük de olsa şık bir yemek köşesi hazırlayabilirsiniz. Ancak mobilyalarınız mutfağınızın ölçülerine uygun olmalı.

Kapalı ve kalın malzemelerden yapılmış mobilyalar yerine açık renk, görüş alanınızı kapatmayan mobilyaları seçerek mutfağınızda daha ferah bir hava oluşturabilirsiniz.

Mutfağnızın şekline göre kare ya da yuvarlak masalar tercih edebilirsiniz.

Mutfağınızın köşe ve duvarlarından raf şeklinde faydalanabilir, hem aksesuarlarınız hem de mutfak eşyalarınız için yer elde edebilirsiniz.

Şeffaf mobilyalar, cam masalar da mutfağınızda daha geniş bir ortam yaratmanıza yardımcı olacaktır.

Mutfağınızın şekline göre girinti ve çıkıntılardan oturma köşeleri şeklinde faydalanabilirsiniz.

Mutfakta Açık Raf

mutfak dekorasyonuMutfak çoğumuzun fazlaca vakit geçirdiği bir yer. Bu nedenle mutfağınızın kullanışlı olması ve hoş görünmesi önemli.

mutfak dolaplarıMutfaklarınızda hem kullanış açısından çok pratik, hem de görünüş olarak çok şık duran açık rafları kullanmanızı öneriyorum.

mutfak raflarıGüzel yemek takımlarınızı, şık fincanlarınızı, sevdiğiniz aksesuarlarınızı artık dolapların içine değil, açık raflara yerleştirin. Güzel eşyalarınızdan hem kullandıkça, hem de  baktıkça zevk alın.

mutfak dekorasyonuMutfağınız modern ya da klasik model olsun farketmez, açık rafları rahatlıkla kullanabilirsiniz.

mutfak dekorasyon fikirleriGünlük olarak kullandığınız çay ve kahve makinalarınızı, sıklıkla kullandığınız bardak ve fincanlarınızı mutfağınızda açık raflara yerleştirebilirsiniz.

mutfak dolap modelleriÖzellikle küçük mutfaklarda açık raflar mutfağınızı ferahlatacak ve daha geniş bir görünüm kazandıracaktır.

mutfak modelleriMutfağınızda dolapların sığmadığı köşeleri de açık raf olarak değerlendirebilir ve buralara dekoratif aksesuarlarınızı koyabilirsiniz.

Mutfak Barı

Modern Mutfak ModelleriAçık mutfak modelleri artık evlerde daha sık kullanılıyor. Hem yer kazandıran, hem de eve bir ferahlık veren açık mutfaklara bar bölümü eklemek de oldukça kullanışlı oluyor.

mutfak masası modelleriBar modellerinde bir taraftan rahatlıkla kahvaltı yapabilir, hatta yemek yeyebilirsiniz, diğer taraftan da siz yemeğinizi yaparken dostlarınızla sohbet imkanı bulabilirsiniz.

ada mutfak modelleriMutfağınızın modeline göre farklı oturma şekilleri düzenleyebilirsiniz. Yan yana oturabileceğiniz bir düzenin yanı sıra, yuvarlak düzende hazırlanmış bir bar masası da kullanabilirsiniz.

mutfakta bar sandalye

Bar masasını ada mutfak tarzında kullanarak mutfağınızla, oturma bölümünü birbirinden ayırabilirsiniz.mutfak barı

Daha küçük mutfaklarda bar masanızı duvarınıza monte edebilirsiniz.

açık mutfak modelleriMutfak barınızda bar sandalyeleri kullanabilirsiniz, ama özellikle yer sıkıntınız varsa tabure modellerinden de faydalanabilirsiniz.

Mutfak dekorasyonuBar bölümünüzün üstünü ve yanlarını raflarla değerlendirerek hem mutfağınıza şık bir hava katabilir, hem de eşyalarınız için daha çok yer elde edebilirsiniz.