Country tarzı mutfaklar

Country tarzı mutfaklarda, sadeliğin yanısıra sıcak,samimi,davetkar bir dekorasyon göze çarpar.Açık renk eskitilmiş veya patine boyalı,sade mobilyalar,pahalı olmayan ahşap sandalyeler,tel dolaplar,mutfak aksesuarlarını sergilemek için açık raf veya cam kapaklı mutfak dolapları,country tarz mutfağın özelliklerinden birkaçı.Doğal taş veya ahşap kaplama duvarlar,kareli,çizgili,çiçek desenli,canlı renklerde tekstil ürünleri,el işi perdeler,country mutfak dekorasyonunu tamamlayan diğer unsurlar.

Modern çağdaş mutfak dekorasyonları

Modern mutfak tasarımlarında, stilden çok kullanılan aletlerin güncel olması önemlidir.Dikkat etmeniz gereken ilk şey, mutfağınızın işlevine uygun,günlük işleriniz için ergonomik çözümler olmalıdır.

Modern mutfak ile çağdaş mutfağı karıştırmayın.
Modern çağdaş anlamına gelmez.Viktorya,İtalyan Rönesans veya Klasik tarz da kendi dönemlerinde çağdaşdı.Çağdaş stil mutfaklar,modern olarak dizayn edilebilir.Modern tasarım mutfaklarda güncel aletler,dolap tasarımları,armatürler kullanılır.Tasarım, tek bir stili kapsamayabilir ama birbirleriyle uyum içinde olmalıdır. Okumaya devam et “Modern çağdaş mutfak dekorasyonları”

2014 Mutfak Renkleri

Zamanının çoğunu mutfakta geçiren,zevkle yemek pişirmek isteyen kişiler için, mutfakta kullanılan renkler,tasarım,konfor  önemlidir.
.Renk seçimi yaparken kişisel tercihleriniz,zevkleriniz göz önünde bulundurulmalıdır.. Mutfaklarda renk seçiminde unutulmaması gereken önemli bir nokta,doğru aydınlatmanın seçilmesidir.Eğer mutfağınız doğal gün ışığı almıyorsa koyu renk kullanmaktan sakının.Daha parlak göstermek için renklerin açık tonlarını kullanın.

Yenilik arayanlar için 2014 yılının mutfak renk trendleri
Parlak kiraz kırmızısı

Okumaya devam et “2014 Mutfak Renkleri”

mutfak dekorasyonları

 Dekorasyonda en fazla alternatif belkide mutfaklarda mümkündür. Mutfağın ebatları ne kadar büyük olursa o kadar iyidir hanımlar için. Ev satın alırken bile en çok dikkat ettiğimiz noktalardan biri de mutfağın büyüklüğü ve genişliği.

Mutfak dekorayonunuza biraz renk katmaya ne dersiniz? Mutfağınızda rengi sadece duvar karolarında değil dolap kapaklarında da kullanabilirsiniz. Hatta eğlenceli dolap yapışkanlarıyla neşeli mutfaklar yaratabilirsiniz.

Okumaya devam et “mutfak dekorasyonları”