İç mekan dekorasyonları

İç mekan dekorasyonu için renk seçimi yaparken iki nokta gözönünde bulundurulmalı:
1-Kendinizi o mekanda iyi hissetmek
2-Kendi kişiliğinizi en iyi şekilde yansıtabilmek.

İÇ MEKAN RENK KOMBİNASYONLARI-ADIM 1
“Kendi renk tercihlerinizi keşfedin”
Hemen hemen herkesin bir favori rengi vardır.Bazen renk seçerken,başka kişilerin üzerindeki renkler bizi çeker.Bununn nedenleri ne olabilir?….
-Size enerji mi veriyor? Okumaya devam et “İç mekan dekorasyonları”

Antre, dehliz yada giriş holü dizaynları

Giriş holü-Antre:Evimize dışarıdan gelir gelmez karşımıza çıkan ilk alan,misafirlerimiz için ilk izlenimlerini alacakları yer ..
Sıcak ve davetkar bir girişle kim karşılaşmaz istemez.Çarpıcı renkler,şık yer döşemeleri,akıllı depolama çözümleri,birkaç akseuarla gözalıcı girişler yaratabilirsiniz.Girişinize farklı görünüm kazandırmak için birkaç ipucu…

Antre de mobilya seçimiDoğru mobilya seçimiyle girişinizde farklılık yaratabilirsiniz. Bu bir konsol,ayna,lamba koltuk olabilir.Konsolunuzun üstüne lambanızı çiçeğinizi,eve geldiğinizde telefonunuzu veya anahtarlarınızı koyabilirsiniz. Okumaya devam et “Antre, dehliz yada giriş holü dizaynları”

Duvar Sticker Modelleri

Evinizin her alanında kullanabileceğiniz 2010 duvar sticker modellerini bu yazımızda göstereceğiz . Siz de bu yazımızdaki stickerlardan alarak evinizin görünümünü daha da güzelleştirebilirsiniz .

Stickerları evinizin her yerinde kullanabilirsiniz . Stickerların fiyatları da gayet uygundur . Fiyatları kalıcılığına göre değişmektedir . Kullanımları kolaydır . İstediğiniz zaman stickerları eklediğiniz yerden çıkarabilirsiniz .

http://dekorasyon.diyetmutfagi.com/wp-content/plugins/resim-cek/yukle//resimler/12411200915353416302.jpg

http://dekorasyon.diyetmutfagi.com/wp-content/plugins/resim-cek/yukle//resimler/12411200915355316302.jpg

Dekorasyonda Çiçek Kullanımı

pembe güllerÇiçek dekorasyonun vazgeçilmez parçalarından birisidir. Evinizin her odasında çiçekleri kullanabilirsiniz. Dekorasyonunuzda çiçekleri nasıl kullanabileceğinize dair birkaç fikir:

kupa bardaklarda çiçekÇiçekler hayatımıza neşe katarlar. Siz de değişik fikirlerle çiçeklere neşe katabilirsiniz. Love (Aşk) yazan kupalar ve içlerinde renk renk kır çiçekleri camlarınızın önüne çok yakışacaktır.

teneke kutuda çiçekKüçük çay kutularına papatyalardan hazırlanmış güzel bir buket yerleştirebileceğiniz gibi, eski büyük yağ tenekelerine de balkon veya bahçeniz için çiçekler ekebilirsiniz.

gümüş vazoda çiçeklerYatak başınıza yerleştireceğiniz çiçeklerin kokusuz olmalarına dikkat edin, ayrıca boyut olarakta çok büyük çiçeklerden kaçının. Sabah rengarenk çiçeklerle uyanmak gününüze de neşe katacaktır.

mutfakta çiçeklerMutfağınızda mutlaka çiçekler olsun. Burada opalin vazolarda çiçekler ayrı bir şık görünüyorlar ama siz mutfakta kullandığınız herhangi bir kabın içine de çiçeklerinizi koyabilirsiniz. Bunlar: Bardak, kupa, salata kasesi, tencere, çaydanlık olabilir.

antika sandalye ve çiçekler

Antika bir sandalyenin üstüne oturmaya kıyamazsınız. Bu durumda onu bir sehpa gibi kullanabilir üzerini de çiçeklerle süsleyebilirsiniz.

tepside çiçeklerÇiçeklerinizi ayrı boylarda kaplara koyun. Bunlar Fincanlar, bardaklar, sütlük kaplar olabilir. Bu kapları altın ya da gümüş renkli bir tepsinin içine yerleştirin. Böylece çiçeklerinizden hoş bir yansıma elde edersiniz. Evinize de ayrı bir şıklık katarsınız.

fincanda çiçeklerEski fincanların içinde kahve yerine misafirlerinize çiçek sunmaya ne dersiniz? Eminim evinize gelen konuklar bu küçük dekorasyonunuzdan çok hoşlanacaklar.

mavi ortancalarOrtancalar en sevdiğim çiçeklerden birisidir. Evinizin dekorasyonuna uygun bir boyayı ortancaların suyuna katarak, onları evinize uygun hale getirebilirsiniz.

kırmızı lalelerÇiçeklerin dekorasyonunda renkli kumlar, küçük taşlar su doldurduğunuzda şişen küçük bilyeler kullanabilirsiniz.

pon pon güller

Dekorasyonla Gül

Gülün zerafet ve güzelliğini dekorasyonunuzda kullanarak romantik evler dekore etmeniz için farklı fikirler:

Gül desenli kumaşla kaplanmış bir koltuk ve ona eşlik eden gül desenli aksesuarlarla şık bir oturma odası düzenleyebilirsiniz.

Evinize gül havasını halı, perde ve yastıklarınızla verebilirsiniz.

Mobilyalarınızda gül desenli boyamalarla gülün inceliğini evinize yansıtabilirsiniz.

Yastıklar ve örtüler gülün romantik havasını evinize en kolay şekilde sokmanıza yardımcı olacaktır.

Gül desenli yastıklarınıza minik kareli yastıklar veya abajurlar eşlik edebilir.

Duvar kağıdı ve çiçek tablolarıyla eviniz çiçek açabilir.

Duvar kağıdı yerine duvar boyamalarını da tercih edebilirsiniz. Gül desenleriyle romantik, sıcacık bir dekorasyon hazırlayabilirsiniz.