Genç odası

Genç odası  hazırlamaya karar verdiyseniz; sizlere bu konuda bir takım tavsiyeler vermek istiyoruz. Bu sezonda her şeyde olduğu gibi canlı renklerin moda olduğunu bir kenara not edin. Özellikle gençler için bir oda tasarlayacağınız göz önüne alındığında; ona gri ya da siyah gibi herhangi bir enerji barındırmayan odalar hazırlamayacağınızdan eminiz.

Genç yatak odalarının kişiye özel bir dekorasyona sahip olması için duvara asılan ismin baş harfi benzeri harfler çok uygun olacaktır. Canlı renklerle döşenmiş bu oda enerji dolu gençler için çok doğru bir seçim.

Çalışma masası, rahat bir koltuk, komodin ve dolap her yatak odasının olduğu gibi genç odalarının da olmazsa olmaz parçalarıdır. Okumaya devam et “Genç odası”

Genç Odası Dekorasyonu

Günümüzün ve geleceğimizin en önemli yatırımları olan gençlerin gün içerisinde en çok zaman geçirdikleri mekân odalarıdır. Gençlerin yaşam alanları yaşam tarzlarıyla orantılı bir şekilde dizayn edilmelidir. Aksi takdirde bireyde bir huzursuzluk meydana getirebilir.

Gençler odalarında geleceğin planlarına yönelik projeler üretirken onları bu dönemde bir nebze de olsa rahatlatmak amacıyla odalarını onların isteklerine ve ihtiyaçlarına göre dizayn etmekte fazda var. Bir genç odasında sadeliğin yanı sıra kullanım alanı fazla, pratik ve çok fonksiyonelli tasarımlar yer almalıdır. Siyah beyaz filmlerde haylaz çocukların sahip oldukları dağınık odalar yerine gencin ihtiyaçlarına ve zevkine dayalı olarak tasarlanan genç odası hem gencin hem de ebeveynlerin beklentilerini karşılamaktadır.

Bir genç odasında bulunması gereken başlıca malzemeler; yatak, elbise dolabı ve çalışma masası gibi her dönemde ihtiyaç duyacakları mobilyalardır. Aynı zamanda odanın şık bir dizayna sahip olması için birkaç unsura daha dikkat etmek gerekir. Mesela mobilyalar duvar renkleri ile uyum sağlamalıdır. Odadaki ışıklandırmalar ne fazla ne de az olmamalıdır. Aksi takdirde bireyde dikkat bozukluğuna sebep olmaktadır. Mobilyaların ebatları odaya uyum sağlamalıdır. Belli bir alanda kullanılan mobilya alana ebat bakımından uyum sağlamadığı takdirde odada ölü alanlar oluşturabilir. Buda gencin hareket alanını kısıtlamaktadır. Gençlerimiz için iyi bir oda dizaynı yapmalıyız.

Genç Kız Odalarında Oyun

Kızlar İçin Oyunların Önemi

Bir kız çocuğu büyütürken oldukça dikkat etmelisiniz. Gelişim sırasında oynayacağı oyunlar kadar oyun oynadığı yerlerde onu etkilemektedir. Kız oyunları genellikle barbi, yemek yapımı, bebek giydirmek tarzı çocuk oyunlarıdır. Bu oyunları oynarken çocuğunuz her türlü bilgi ile buluşabilir.

Örneğin; bir çocuk giydirme oyununda kendi düşüncesi ile yola çıkabilir ve istediğini yapabilir. Bu ve benzeri çocuk oyunu, onun renk seçimi, kıyafet seçimi gibi unsurlarında yardımcı olmaktadır.

http://dekorasyon.diyetmutfagi.com/wp-content/plugins/resim-cek/yukle//resimler/Vr8XP.jpg

Kız çocukları için oyunlar, genellikle internet ortamından oynandığından oldukça dikkat edilmelidir. Çocuğunuza her sitede oyun oynatmamalısınız. Reklamlardan arınmış ve temiz bir sitede sizin belirlediğiniz oyunları oynayabilir.

Evinizde kızınız ile oyun oynarken ona elinizden geldiği kadar özgür davranmasını sağlayın. Bu onun hem kendi becerisini ortaya çıkaracaktır hemde zihinsel gelişmine katkı sağlayacaktır.

Bebek Karyolası

Bebek karyolası parmaklıklarında keskin sivri olmayan bebeğe zarar vermeyecek şekilde olmalıdır. Parmaklıklar inip kaldırılabilir olmalıdır. Özellikle parmaklıkların inip kalkmasını sağlayan sustanın bebeğinizin eli ile yetişebileceği, parmaklarını sıkıştırabileceği üst kısımda bulunmaması gerekir, anne ve baba için biraz zor olsa da bu mekanizma mutlaka bebeğin erişemeyeceği alt kısımda olmalıdır.

http://dekorasyon.diyetmutfagi.com/wp-content/plugins/resim-cek/yukle//resimler/bebekkaryolasi.jpg

Karyolanın mekanizmalarını bağlantı vidalarını ve parçalarını sık sık kontrol edip, gözden geçirmelisiniz. Zamanla ve kullanım sonucunda bu mekanizma, parça veya bağlantılar gevşeyebilir, bollaşan, gevşeyen vida, bağlantı ve mekanizmaları düzeltmeli, sıkmalı veya üretici firmaya müracat etmelisiniz.

Bazı bebek karyolalarının alt kısmında çekmeceler bulunmaktadır, bu çekmecelerin ilk önce dezavantajından bahsedelim, bebeğiniz büyüdüğü zaman onu biraz daha emniyete alıp yatağı aşağıya indirip, böylece korkuluk yüksekliğini arttırmak isterseniz altta bulunan çekmecelerden dolayı bunu yapamazsınız. Yine de benim bebeğimin yatağında çekmece olsun diyorsanız bir bebek karyolasının boyunca uzun tek bir çekmece yerine mutlaka sağlam bir yapıda en az iki çekmeceli olanlarını tercih etmelisiniz. Çünkü uzun çekmeceler diğerleri kadar dayanıklı ve kullanışlı değildir, açıp kaparken esneme yapabilir veya altı çıkabilir.

Genç odası olabilen takımlarda, büyüyen karyola diye tabir edilen ve karyolanın ayak ucu kısmına monte edilmiş komodinler veya şifoniyerden oluşan karyolaların ekonomiklik anlamında yararlarıyla birlikte bazı dezavantajı vardır, bunlardan bazılarını şöyle sıralayabiliriz.

İlk olarak diğer karyolalara göre görüntü kabalığı ve büyük yer işgali söz konusudur. Bebeğinizin en çok kullanacağı mobilya olduğu için muhtemelen en çok zarar vereceği mobilyada karyolası olacaktır, bu durumda bu karyola büyüdüğü zaman bir tadilat veya yeni boya gerektirecektir.

Bu tip karyolalarda ayak ucunda bulunan komodinler bebeğinizin el ve parmaklarını sıkıştırması açısından tehlike yaratacaktır. Ayrıca ayak ucunda bulunan modül diğer şifoniyerlere daha yüksekte olduğundan bebeğinizin altını değiştirirken siz alçakta kalacaksınız. Alt değişimini yapacağınız modül her iki tarafı açık olduğu için bebeğinizin kontrolü daha zor ve tehlikeli olacaktır. Bebeğiniz ayak ucundaki modüle tırmanabilir ve bu modülün çekmecelerini çekebilir, ellerini sıkıştırabilir veya buradan aşağıya düşebilir.

Çilek Genç Odası Takımları

Yıllardır sektöründe lider olan Çilek mobilya son dönemde tam 9 adet birbirinden farklı göz dolduran çilek genç odası tasarımıyla piyasaya ürünlerini sunmuştur. Çilek genç odaları pek çok kişi tarafından başarılı bulunmuş ve takdirini kazanmıştır. Bu dokuz adet çilek genç odası modellerinin isimleri Aktif, Şahane, Alımlı, Flora, Dinamik, Maceracı, Atılgan, Kaptan ve Pozitiftir.

http://dekorasyon.diyetmutfagi.com/wp-content/plugins/resim-cek/yukle//resimler/aktif-cilek-mobilya-genc-odasi-takimi.jpg

Aktif Çilek Genç Odası Modeli: Bu ürün daha isminden de anlaşabileceği üzere aktif, hareketli genç arkadaşlarımıza hitap etmektedir.

Şahane Çilek Genç Odası Modeli: Bu model yeşil ağırlıklıdır. Genelde yeşil ve tonlarını tercih eden arkadaşlarımız tarafından beğenilir.

Alımlı Çilek Genç Odası Modeli: Ürünün dizaynı, renkleri tam manasıyla kız arkadaşlara hitap etmektedir. Pembe hiçbir çocuk odasında bu kadar güzel duramazdı.

Flora Çilek Genç Odası Modeli: Ferah bir odanız var ise Flora bu ferah ve sükunet dolu odanıza farklı bir rahatlık getirecektir.

http://dekorasyon.diyetmutfagi.com/wp-content/plugins/resim-cek/yukle//resimler/aktif-cilek-mobilya-genc-odasi-takimi1.jpg

Dinamik Çilek Genç Odası: Dinamizmden ve spordan hoşlanan hoşlanan gençlerin tercihi. Renk ve tonlarıyla sizleri dinlendirecek yapı ve tasarıma sahiptir.

http://dekorasyon.diyetmutfagi.com/wp-content/plugins/resim-cek/yukle//resimler/aktif-cilek-mobilya-genc-odasi-takimi2.jpg

Maceracı Çilek Genç Odası: İşte bu oda macerayı, kamp ortamını seven gençlerin vazgeçilmez tercihi. Yatak başlığı ve çadır görüntüsü oldukça çekici duruyor.

Atılgan Çilek Genç Odası: Atılgan, spor sever arkadaşların tercihlerini bu odadan yana kullanmakta.

Kaptan Çilek Genç Odası: Klasik seven kaptanların sözünün geçtiği yer.

http://dekorasyon.diyetmutfagi.com/wp-content/plugins/resim-cek/yukle//resimler/aktif-cilek-mobilya-genc-odasi-takimi3.jpg

Pozitif Çilek Genç Odası: Sakin, dingin bir ortam arayan Çilek sevenlerin odası.

Çilek genç odası fiyatları için size en yakın şubesine uğrayabilirsiniz.