Çatı katı dekorasyonu

Çatı katlarını karanlık mekanlar olmaktan kurtarın,dekorasyon tarzınıza uygun yaşam alanlarına dönüştürün.
Çatı katındaki kullanım alanlarını artırın.
Eğimli çatılarından dolayı,kayıp alan olarak düşünülen çatı katlarını,iyi bir planlama,renk ve mobilya seçimiyle yaşam alanları haline dönüştürebilirsiniz.Genellikle depo olarak kullanılan çatı katlarını,salon,çalışma odası,çocuk odası,banyo ve mutfak gibi kullanışlı yaşam alanları olarak değerlendirin

Çatı katlarında stilinizi yansıtın.Çatı katlarını, herzaman sıkıcı,karanlık mekanlar olarak düşünmeyin.Doğru renk,mobilya,aksesuar seçimiyle sıcak,samimi ortamlar yaratabilirsiniz.Renkli yastıklar,kilimler bir anda çatı katını sıcak bir ortama çevirecektir Okumaya devam et “Çatı katı dekorasyonu”

siyah beyaz renklerle dekorasyonlar

Siyah ve beyazın efsanevi birlikteliği
Evinizde, siyah-beyaz dekorasyonla şık,sofistike,etkileyici bir atmosfer yaratın.
Siyah,gücün,zerafetin,dayanıklılığın,otoritenin rengidir.Beyaz ise saflık,masumiyet,temizlik,aydınlığın rengi.Siyah dikkat çeken,iddialı bir renktir.Dekorasyonda siyah-beyaz rengi uygun miktarda kullannırsanız zarif bir etki yaratırsınız.
Duvarınızdan yer döşemenize,aydınlatmanızdan, halınıza,aksesuarlarınıza her yerde siyah-beyaz kombinazsyonunu kullanabilirsiniz.Antrenizden oturma odanıza,mutfağınızdan banyonuza,yatak odanızdan çalışma odanıza evinizin her odasına siyah-beyaz renkle döşeyebilirsiniz.

Dekorasyon tarzınızı belirleyin.
Zamansız bir renk olan siyah-beyazı her tarz dekorasyonda kullanılabilir.Hem modern,hem klasist evlere uygulayabilirsiniz Okumaya devam et “siyah beyaz renklerle dekorasyonlar”

Dekorasyonda çağdaş tarzlar

ÇAĞDAŞ STİL DEKORASYON
Çağdaş stil dekorasyon,yirminci yüzyılın ikinci yarısından sonra gelişen stilleri kapsar.Modern dekorasyon stili, soğuk ve minimalist bir tarz olarak düşünülsede,bugünün çağdaş mekanları,rahat,dağınık ve karanlık olmayan mekanlardır.
Sadelik,ince sofistike,doku ve düz çizgiler,çağdaş dekorasyon stilini tanımlar…Ofisler,mağazalar,loft ve evler için de uygun bir stildir.
Çağdaş bir ev dekorasyonun bazı kuralları:

RENK:

Siyah,beyaz ve nötr renkler çağdaş dekorasyon stilinin ana renkleridir.Bu renk paletine canlı ve parlak renkler vurgu rengi olarak eklenebilir.Siyah renk,genellikle zeminde kullanılır.Nötr renge boyamış duvarlarda ,canlı renkli aksesuarlar harika bir zemin oluşturur.Eğer duvar ve pencereler nötr renklere boyanmışsa,süslemeler  nötr renklerde olabilirEğer bir duvarınız parlak veya canlı renklerde ise nötr renkleri heryerde kullanabilirsiniz.

siyah beyaz desenler,deri ve ultra modern malzemeler

Okumaya devam et “Dekorasyonda çağdaş tarzlar”

Yeni yılda yeni dekorasyonlar

 yeni bir yılda yep yeni dekorasyonlarla evlerimizin her köşesini heyecanlandırmaya var mısınız? Capcanlı rengarenk fikirlerle yine sizlerleyiz yeni yılda da.
Salonlarda yeni yıl dekorasyonu
Yeni yıl yaklaşıyor.. Yeni yıl yeni umutlara,başlangıçlar demek.Evimizde keyifli,neşeli atmosferler yaratmak demek.Evimizin kalbi,ailemiz,dostlarımız,yakınlarımızla  bir araya geldiğimiz oturma odasını yılbaşı için hazırlayın.Dekorasyon stilinize uygun şekilde süslemeye başlayın. Minimalist geleneksel,rustik veya modern.Kırmızı,yeşillerle geleneksel,pembelerle romantik,metal ışıltılarla modern yeni yıl dekorasyonu yaratabilirsiniz.Farklı renkler farklı stiller demek.Işıltılar,çam ağacı ise yılbaşı dekorasyonunun olmazsa olmazı.Ayrıca bakınız:yılbaşı dekorasyonu
Geleneksel yeşil ve kırmızının dışında evinizin dekorasyonunda kullandığınız renklerle uyumlu renkleri seçerek bütünlük sağlayabilirsiniz. Okumaya devam et “Yeni yılda yeni dekorasyonlar”

ev ve ofis dekorasyonları

Evlerimiz ve işyerlerimiz, vaktimizin ve hatta ömrümüzün geçtiği yaşam alanlarımız. Günümüzde neredeyse ömrümüzün büyük bir kısmı kapalı alanlarda geçmektedir. Peki, bu alanlar gözlerimize, zevkimize ve hatta ruhumuza nasıl hitap etmektedir? Bu nedenlerle de mekân dekorasyonlarının ne kadar büyük bir öneme sahip olduğunun farkında mısınız?

Bununla ilgili ilk ve en belirgin özellik kimse dikkat etmese de renklerdir. Çünkü her rengin ruhunuza bir etkisi vardır. Daha sonra ise mobilyalar, aksesuarlar ve buna benzer ürünler ile dekorasyonuna yansıttığınız bir anlam olacaktır.

Dekorasyon denilince çoğu kişinin aklına lüks ya da çok pahalı mobilyalar ile çok özel aksesuarlar alınarak bunların kombine edilmesi gelse de aslında bu iş böyle değildir. Çok basit ve çok uygun fiyatlı ürünler ile de bu işi yapmak mümkündür.

Önemli olan ve size gereken ilk şey hayal gücünüzdür tabi bunun için biraz da tecrübeye ve moda bilgisine de ihtiyaç vardır. Hayal gücünüz var ise yapamayacağınız ev dekorasyonu ya da ofis dekorasyonu yoktur.