Duvar renkleri hakkında fikirler

Boya renkleri seçerken,renk kombinasyonları arasında sonsuz seçenek karşımıza çıkıyor.Moda veya klasik renkler arasında karar vermekte zorlanabilirsiniz.Renk seçimi için birkaç ipucu:
1-Kişileştirin
Sevdiğiniz kumaş,eşya veya renk kombinasyonlarından ilham alın.Birçok rengi birarada kullanılabilirsiniz ama renklerin herkes üzerindeki etkisi farklıdır.Seçtiğniz rengin, sizin zevkinizi ve kişiliğinizi yansıtmasına özen gösterin.

2-Sevdiğiniz resimleri biriktirin.
Size ilham verecek,hoşlandığınız dergi sayfaları,kartpostal,renkli fotoğraf,kumaş parçalarını toplayarak,biriktirin.Bu biriktirdiğiniz resim,fotoğraflar arasında,hangi renk size daha cazip geliyor?

Harita duvar kağıtlarıyla dekorasyonlar

 Duvarlarda haritalar
Evinizden çıkmadan dünyayı dolaşın.
Dekorasyonda yeni trendler arasında harita duvar kağıtları göze çarpıyor.Salonunuzun,yemek odanızın,çalışma odanızın,çocuk odanızın bir duvarını harita desenli duvar kağıdıyla kaplayın.

Duvarınızda nostaljik dokunuşlar.Retro harita duvar kağıdı dekorasyonuyla evinizden çıkmadan dünyayı keşfedin.Evinizin stili modern,rustik ne olursa olsun,bir duvarınıza uygulayacağınız harita mekana şık bir atmosfer kazandıracaktır.

Çizgili duvar kağıtlarıyla dekorasyon

Çizgili duvar kağıtları ile dekorasyon önerileri

Çizgili duvar kağıtlarını,modern veya klasik dekorasyon stilleriyle, mekanlara sıcaklık ve karakter kazandırmak için uygulayabilirsiniz.

Çizgili duvar kağıdıyla odanızı daha uzun veya geniş gösterin.
Optik bir yanılsama yaratarak bir odayı daha uzun veya geniş gösterebilirsiniz.Alçak tavanlı bir odayı dikey çizgili duvar kağıdıyla daha yüksek,yatay çizgili duvar kağıdıyla da dar bir odayı daha geniş görünmesini sağlayabilirsiniz.
Çizgili duvar kağıdı kullanacaksınız,odanızın büyüklüğünü göz önünde bulundurun.Geniş çizgiler büyük odalar için uygundur.Geniş çizgililer küçük alanlarda etkisini kaybedebilir,büyük alanlarda ince çizgililer dağınık bir görüntü yaratır.

Klasik tasarımlarda çizgili duvar kağıtları Okumaya devam et “Çizgili duvar kağıtlarıyla dekorasyon”

seramik yer ve fayanslar

Çok uzak değil, bundan birkaç yıl öncesine kadar kimse seramik karo tabirini kullanmazdı. Herkes banyoları ve mutfakları için fayans adı verilen seramik karolara göre daha küçük ebattaki ürünleri kullanmaktaydı. Seramik karo ile fayans arasındaki en belirgin fark ise fayansın daha küçük, genellikle beyaz tonlarında ve parlak sırlı yüzeyden oluşmasıydı.

Günümüzde fayansların yerini birçok özellik ve ebatlara sahip seramik veya porselen karolar almıştır. Peki, neden mekânlarımızda seramik karo kullanmalıyız? Öncelikle unutulmaması gereken şudur ki, seramik sağlıktır. Plastik, metal ya da ahşap ürünlere göre daha sağlıklı ve daha uzun ömürlü olmasının yanı sıra bakımı da temizliği de daha kolaydır. Seramik tasarım olarak çok daha estetik duracaktır. Evimizin veya diğer mekanlarımızın zeminlerinde günümüzde kullanılabilecek en uygun 3 alternatif vardır. Bunlar seramik ,ahşap ya da pvc ürünlerdir. Seramik kullanmanın burada avantajlarına ek olarak çeşit çeşit tasarımlar bulabileceğiniz için evinizin estetiğine etkisi de göz ardı edilemez. Banyo veya mutfaklarda da seramik olmazsa olmazlardandır. Bunun en büyük nedeni ise yine temizlik kolaylığıdır. Burada da ebat ebat, renk renk, desen desen ürünler bulmanız mümkündür.

Okumaya devam et “seramik yer ve fayanslar”

Taş Duvarlar

Taş duvarlar özellikle yazlık evlerde çok şık duruyorlar. Eve serin ve karakteristik bir hava katıyor. Artık evinizde taş duvarlara sahip olmak hiç de zor değil. Duvar kağıdı kullanarak, ya da duvarlarınızda taş havası verecek boya modellerini seçerek çok daha hesaplı ve kolay bir şekilde taş duvarlara sahip olabilirsiniz.