Teras ve bahçe dekorasyon fikirleri

Kış aylarının ardından,bahçe ve terasınızda,açık havada sevdiklerinizle birlikte güzel bir gün geçirmeyi kim istemez..Bahçe ve terasını yenilemek isteyenler için bahçe mobilyalarından,duvar boyasına kadar öneriler..Güneşten korunmak için ahşap pergola,tente veya şemsiye…Balkonunuza veya terasınıza yerleştireceğiniz meyve ağaçları veya yüksek bitkilerle hem mekanı dekore edebilir, hem de güneşten korunmak için gölge bir bölüm oluşturacaksınız.Dış mekan mobilyaları seçerken,neme ve güneşe dayanıklı mobilyalar seçmeli,kolay temizlenir özelliği de göz önünde bulundurmalısınız.Mekanın büyüklüğüne göre de mobilya seçimi yapılmalı,özellikle katlanabilir sandalyeler ve genişletilebilir masalar tercih edilmelidir.Balkonunuz küçükse,yemek bölümü için yuvarlak bir masa tercih edebilirsiniz.Balkon duvarlarınızda beyaz renk boyayı tercih edin.Hem ışığı daha iyi yansıtacak,hem de aydınlık bir hava verecektir.Renkli sezlonglarla da rahat bir oturma bölümü oluşturabilirsiniz.Saksılarda yetiştireceğiniz rengarenk çiçekler,renkli döşemelik kumaş ve yastıklarla da mekanlara neşeli ve canlı bir hava getirebilirsiniz. Okumaya devam et “Teras ve bahçe dekorasyon fikirleri”

Dış mekan tasarımları ve dekorasyonları

Evinizdeki konforu bahçenize,terasınıza,balkonunuza taşıyın
Havalar ısındı,evimizden dışarı çıkma zamanı geldi.Bahçeler, evimizin bir uzantısıdır….Şık,rahat,pratik mobilya seçimiyle evinizdeki konforu bahçenize taşıyabilirsiniz.
Dış mekan mobilyalarında farklı malzemelerden ürünler karşımıza çıkıyor. Rattan,teak,bambu,plastik,alüminyum,demir,çelik gibi metaller,kimi zaman da bu metallerle kombinlenen tekstiller,bahçemize,terasımıza hava katıyor.
Bahçe mobilyası seçimi
Bahçe mobilyaseçimi yapılırken;bakımı,dayanıklılığı,temizliği göz önünde bulundurulmalıdır.
Rattan -hasır mobilyalar:Rattan,farklı tarz örgüleriyle şık,esnek,dayanıklı ve çevre dostu doğal bir malzemedir.Aşırı sıcak ve soğuk mobilyaya zarar vermez.Su ve rutubetten korumak gerekir.Aşırı rutubet küf yapabilir.

Kamelya Mobilyaları

Akşamüstleri sakin bir dinlenme hoş bir sohbetin yaşanabilmesi için en güzel mekanlardan biri olan Kamelyalar evlerinde büyük bahçeye sahip olanların tercih ettiği ve vazgeçemeyeceği yerlerdir.Evlerinin bahçelerine Kamelya yaptırmak isteyenler Kamelya Mobilyalarına bakarak fikir alabilirler.

http://dekorasyon.diyetmutfagi.com/wp-content/plugins/resim-cek/yukle//resimler/kamelya2.jpg

kamelya mobilyaları

http://dekorasyon.diyetmutfagi.com/wp-content/plugins/resim-cek/yukle//resimler/kamelyacesitleri.jpg

kamelya mobilyası

http://dekorasyon.diyetmutfagi.com/wp-content/plugins/resim-cek/yukle//resimler/kamelyacesitleri.jpg

kamelya çeşitleri

Dış Mekan Mobilyaları

Dış mekanlarınızda kullanılmak üzere seçeceğiniz mobilyaları yalnızca görüntüsüne ve dekoratif duruşlarına göre almamalısınız. Çoğu zaman güneş altında kalcak, hatta havuz gibi ıslak yerlerin yakınlarında da olacaklarsa bu tamamen büyük bir sorun olacaktır. Bu durumda mobilyaları seçerken kaliteli olmalarına iki kez dikkat etmenizde yarar var.

http://dekorasyon.diyetmutfagi.com/wp-content/plugins/resim-cek/yukle//resimler/tilia-bahce-koleksiyonu-300x210.jpg

Tilia tarafından hazırlanan bahçe koleksiyonu, bu önemli noktaları dikkate alarak maksimum düzeyde kalite sunmayı hedeflemekte ve 2009 yılı modelleriyle daha da zenginleşti. Tilia’nın ISO 9001:2000, LP France, CATAS gibi kalite belgeleriyle desteklenen imalat anlayışı sonucu ortaya çıkan yeni dekoratif tasarımlar estetik bakımdan oldukça tatminkar. Bir kanepe takımı olan Manila da bu tasarımlardan birisi. Hem iç mekanlarınızda hem de dış mekanlarınızda gönül rahatlığıyla kullanabileceğiniz bir ürün olan Manila’nın örgü dokusunun tütün rengi ve renkli minderlerin karışımı görüntüsü göz alıcı bir tasarım olmasını sağlamış.

Altı parçadan oluşan ve ismi gibi Hawaii esintileri taşıyan model ise sunduğu çeşitli minder seçenekleri sayesinde evinizin her köşesine uyum sağlayacak ve kullandığınız takdirde dış mekanlarınızı renklendirecek. Ve sahip olduğu yeni örgü tekniği ile kanepe takımları arasında tasarımı daha ilgi çekici görünmekte.

İç ve dış mekanlarda kullanılabilecek bir diğer güzel tasarım : Rodos. Bu model ise alüminyum konstrüksiyon yapıya sahip ve tasarımında sırt ve oturma ksıımlarında yer alan file döşemeler ile daha rahat bir kullanım sağlamakta.
Dış mekanlar için seçilen modellerin sadece estetik kurgusuna kapılmak, bir süre sonra tüm bahçe keyfini öldüren sorunlar yaratabiliyor.

Pazar Keyfi

Bu hafta sonunu  keyifli bir piknikle geçirmeye ne dersiniz? Haftanın yorgunluğunu atmak için kendinize güzel bir piknik hazırlayın.

Kendinizi biraz şımartmak için rahat bir uyku köşesi harika olabilir. Doğanın içerisinde keyifli saatler geçirin.

Pikniğinizede şıklıktan da ödün vermeyin. Pembe, mavi, yeşil renkte örtüler, yastıklar, piknik dekorasyonu için ideal olabilir.

Piknikte ki en büyük keyiflerden biri hamak keyfidir. Hamak keyfinize renkli yastıklar ve üzerinize alacağınız şık bir şal ekleyerek rahat bir ortam oluşturabilirsiniz.

Bu keyifli pikniği güzel bir açık hava sineması ile sonlandırabilirsiniz. Hepimizin böyle bir piknik yapma imkanı olmasa da, hayal etmesi bile güzel :)