Banyo dekorasyonları

 Banyolar genellikle evdeki en küçük mekanlardır. Ama kullanılacak renkler ve çizgilerle alanı daha büyük ve ferah göstermek mümkündür.

Beyaz duvarların bulunduğu bir banyoda yer alacak parlak siyah ya da kırmızı renkte küvet, klozet takımı ,mekana görsel ağırlık kazandırır ve küçük mekanı olduğundan daha güçlü bir hale getirir. Açık raf sistemi ise aksine daha az ağırlığa sahiptir ve mekanı daha ferah ve büyük gösterir .

Banyo dekorasyonunuzu yaparken size  fikir olabilecek birkaç öneriyi buradan sizlerle paylaşmak istedim. Büyük boy bir ayna banyonuza oldukça şık bir görüntü verecektir. Böyle bir aynayı şık bir avize ile tamamlayabilirsiniz.

Büyük boy bir aynayı küvet yerine lavabonun arkasında da kullanabilirsiniz. Şık aplik lambalarla tamamlanmış ayna çok hoş görünüyor. Lavabonun altında kullanılan masa ve mermer üstü banyoya gösterişli bir hava katıyor. Lavabonun önünde kullanılan puf sayesinde taşıyıcı masa aynı zamanda tuvalet masası görevini de üstleniyor.

Duvar fayanslarında bordürlü modeller tercih edebilirsiniz. Özellikle banyoda tuvalet, lavabo ve küvet bölümlerini ayırmak amacıyla duvara döşenen bordür karolar çok şık duracaktır.

Duşun yanında kullanılan ayaklı küvet ve büyük boy mumluklarla banyoya şık ve romantik bir hava verilmiş. Hiç bir zaman şıklığını kaybetmeyen mermerin tekrar moda olduğunu da unutmamak gerekir.

Banyo aksesuarlarını tamamlayıcı olarak kullanabileceğiniz bir sehpa havlularınızı ve banyo aksesuarlarınızı koymanız için çok zarif bir çözüm olacaktır.

Ve tabii ki çiçekler ve parfüm şişeleri ile banyonuza son küçük aksesuarları da koyarak şık bir dekorasyon hazırlayabilirsiniz.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir