Alfemo mobilya

Alfemo Mobilya alışveriş anlayışını değiştirecek

Yönetim Kurulu Başkanı Şaban Davulcuoğlu, “Gelecek yıl 8 mağaza daha açıp İzmir’i donatacağız” dedi

SARP ÖZER (HABER MERKEZİ)

Babaları Yusuf Davulcuoğlu’ndan aldığı mobilyacılık bayrağını Çiğli’deki Alfemo Home Concept mağazası ile zirveye taşıyan Davulcuoğlu kardeşler, sektördeki alışveriş anlayışında önemli bir devrim yarattı. Alfemo Mobilya A.Ş. Yönetim Kurulu Üyesi Şaban Davulcuoğlu, “Türkiye’nin en kapsamlı home concept mağazasını Çiğli’de açtık. 2006 sonuna kadar da toplam 8 mağaza açacağız. Asıl amacımız İzmir çıkışlarına home concept mağazalarıyla donatmak. Ancak İzmir’in merkezine de büyük bir Alfemo Home Concept mağazası planladık” diye konuştu.

Kredi kartsız taksit
Bir evin A’dan Z’ye tüm ihtiyaçlarının tek çatı altında satıldığı Alfemo Home Concept mağazası ile Türkiye’de önemli bir ihtiyaca cevap verdiklerini kaydeden Davulcuoğlu, “Çiğli’deki Alfemo Home Concept mağazası ile mobilya sektöründe 5 adım öne geçtik” dedi. 20 trilyona mal olan Alfemo Home Concept mağazasının cazibe merkezi olacağını kaydeden Davulcuoğlu, mobilya sektöründeki gelişmeleri ve home concept mağazacılığını Yeni Asır’a anlattı.
Mağazayı açmaya nasıl karar verdiniz?
Dünyanın gelişmiş ülkelerinde ‘Home Concept’ adı altında bir evin tüm ihtiyaçlarının tek çatı altında karşılandığı mağazalar açıldı. Bu uygulama yayılarak devam ediyor. Türkiye’de ise henüz yayılmadı.
Biz bu gelişmelere hemen cevap verip Çiğli’de Alfemo Home Concept mağazası açtık. Ege Bölgesi’nde hiçbir yerde bu kapsamda bir mağaza yok. Türkiye de ise sayısı 2′yi geçmez. Biz Alfemo Home Concept mağazası ile insanlarımızın durumunu da düşünerek kredi kartı olmadan da taksit imkanı sağlıyoruz. Müşterilerimize 24 aya kadar kredi kartsız taksit yapıyoruz. Peşin fiyatına ise 18 ay taksit imkanı sunuyoruz. Çiçekten mobilyaya kadar bu taksitlendirmeyi yapabiliyoruz.
-Burada müşterilere ne gibi imkanlar sağlıyorsunuz?
Çiğli’deki Alfemo Home Concept mağazasında bir ilke imza atarak alınan ürünlerin evdeki duruşlarını göstermeye yardımcı olan bilgisayar programı geliştirdik. 3D Home adı verilen program ile müşterilerimizin ev şemalarını bilgisayarda çiziyoruz. Yine sanal ortamda aldıkları ürünleri evlerine yerleştiriyoruz. Bu sayede mobilyalarını evlerinde nasıl duracağını zahmete katlanmadan öğrenebiliyorlar.
Ayrıca hiçbir home concept mağazasında olmayan promosyon katımızı da müşterilerimizin hizmetine sunduk. Burada müşterilerimiz yüzde 70′e varan indirimlerle mobilya alabiliyor. Maliyetin altında ürünlerimizi kaliteden ödün vermeden müşterilerimize sunuyoruz. Müşterilerimize şehrin çeşitli yerlerinden ücretsiz servis imkanı da sağlıyoruz. Bununla birlikte mağazamızdaki kafeden müşterilerimiz ücretsiz yararlanabiliyor. Alfemo Home Concept mağazamıza çocuklar için para vermeden oynayabilecekleri dijital oyuncaklar getireceğiz.

A’dan Z’ye herşey
– Mağazanın özellikleri ne?
Çiğli’deki Alfemo Home Concept mağazamız 9 bin metrekare kapalı alana sahip 5 katlı bir mağaza. İnsanlar burada evleri için gerekli A’dan Z’ye herşeyi bulabilir. Türkiye’de ilk defa bu büyüklükte home concept mağazası açıldı. Bunu da Alfemo olarak biz başardık. 20 trilyona mal olan mağazamızda 50 kişi çalışıyor. Müşterilerimiz Çiğli’deki Alfemo Home Concept mağazası ile evlerinin ihtiyacı gıda haricinde herşeyi buradan karşılayabilir. Türkiye’nin en kaliteli 320 markasını sunuyoruz.
– Alfemo Home Concept mağazalarının devamı gelecek mi?
2006′da 8 tane daha Alfemo Home Concept mağazası açacağız. Şubattan itibaren Manisa’daki home concept mağazamız hizmete giriyor. Daha sonra ise iki ayda bir home concept mağazası açmayı hedefliyoruz. 2006 sonuna kadar da toplam 8 mağaza açacağız. Asıl amacımız İzmir çıkışlarına home concept mağazalarıyla donatmak. Ancak İzmir’in merkezine de büyük bir Alfemo Home Concept mağazası planladık. İzmir’den sonra ise sırasıyla İstanbul, Ankara ve Bursa da Alfemo Home Concept mağazası açacağız. Türkiye’de 10 bin metrekareden ufak olmamak kaydı ile 25 tane mağaza açmayı istiyoruz. Home Concept mağazalarımız aslında alışveriş merkezi olarak da algılanabilir.
– Alfemo Mobilya ürünleri yurtdışında da satılıyor mu?
Alfemo olarak başta ABD ve Almanya olmak üzere 53 ülkeye mobilya ihracatı yapıyoruz. Ayrıca yurtdışında 217 noktada da Alfemo adı altında mağazamız var. Türkiye’de 450 Alfemo markalı bayimiz, 1100 tane de Armada markalı ürünlerimizi satan satış noktası var. 2006 dan itibaren bu mağaza sayılarını artıracağız.
2004′te Ege’deki yatırım, ihracat ve istihdam konularındaki en büyük firmaydık. 2006′da bu rakamları daha da artıracağız. 2004′te ihracatımız 25 milyon dolardı. 2006′da bu oranı yüzde 60 artırdık. Şimdiki hedefimiz ise 2006 ihracatımızı yüzde 50 daha da artırmaktır. Ayrıca yurtdışındaki Alfemo mağazalarını sayısını da artıracağız.

Halı ve tekstile girdik
Davulcuoğlu halı ve tekstil sektörüne de girdiklerini belirterek şunları söyledi: “Alfemo markası ile yurtdışında üretilen kaliteli ürünleri müşterilerimize sergiliyoruz. Yatak örtüsü, nevresim, battaniye, çarşaf, uyku seti, abiye uyku setlerinde Alfemo’nun tasarımcılarının çizdiği ürünleri yurtdışındaki kaliteli üreticilerle birleştirdik. Ayrıca Alfemo Mobilya Uzun incelemelerin sonucunda Türkiye’de hiçbir firmada bulunmayan TÜV-CERT kalite belgesini aldı.
Torbalı’daki fabrikamızda mobilya sektörüne kimsenin sahip olmadığı üretim teknolojilerine sahibiz. Üretimde dünyanın en son teknolojilerini kullanıyoruz.

BÜNYESİNDE NELER VAR?
Beyaz eşya
Mobilya
Elektronik
Züccaciye
Tekstil ürünleri
Aydınlatma
Hediyelik eşya
Rattan grubu ürünler
Tablo
Banyo çeşitleri
Perde
Çiçek
Ev sinema sistemleri
Porselen yemek takımları

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir