Koridor, hol ya da giriş dekorasyonları

 Evin girişindeki duvara ilk taşındığımızda koyduğumuz bir tabure var. Aslında başka bir odaya ait olan bu taburenin yerine nasıl bir şey koyacağımı bir türlü bulamıyorum. İşte ilham kaynaklarımdan bazıları.

dekorasyon fikirleri Sandra Morgan InteriorsEvinizin koridorlarında kullanabileceğiniz farklı dekorasyon fikirlerini bu yazıda bulabilirsiniz. Ev dekorasyonunda odalar, mutfak ve banyonun yanı sıra koridor ve kapı girişi de önemli bir yer tutmaktadır. Aynalar ve tablolar kapı girişi ve koridor dekorasyonunda kullanabileceğiniz aksesuarlardır. Bir komodin veya dresuarla bu aksesuarlarınızı tamamlayabilirsiniz.

ev dekorasyon fikirleri houseofturquoiseKüçük evlerde komodin yerine bir sehpadan da faydalanabilirsiniz. Özellikle kapıdan girdiğinizde elinizdeki çanta, anahtar gibi eşyalarınızı koymaya yardımcı olacak sehpa veya komodin tarzı bir mobilya işinize çok yarayacaktır. Bu sehpa yada komodini bir sandalye veya pufla tamamlayabilirsiniz. Okumaya devam et “Koridor, hol ya da giriş dekorasyonları”

Banyo dekorasyonları

 Banyolar genellikle evdeki en küçük mekanlardır. Ama kullanılacak renkler ve çizgilerle alanı daha büyük ve ferah göstermek mümkündür.

Beyaz duvarların bulunduğu bir banyoda yer alacak parlak siyah ya da kırmızı renkte küvet, klozet takımı ,mekana görsel ağırlık kazandırır ve küçük mekanı olduğundan daha güçlü bir hale getirir. Açık raf sistemi ise aksine daha az ağırlığa sahiptir ve mekanı daha ferah ve büyük gösterir .

Banyo dekorasyonunuzu yaparken size  fikir olabilecek birkaç öneriyi buradan sizlerle paylaşmak istedim. Büyük boy bir ayna banyonuza oldukça şık bir görüntü verecektir. Böyle bir aynayı şık bir avize ile tamamlayabilirsiniz.

Okumaya devam et “Banyo dekorasyonları”

Çocuk oadaları nasıl dizayn edilir?

   Çocuğunuz her geçen gün büyüyor ve ihtiyaçları değişiyor. Doğduğu andan itibaren nasıl bir odaya sahip olması gerektiğini biliyor musunuz?
Erkekler daha çok favori sporları, hayvanları ya da tırmanmaya müsait ormanlı dekorasyon stillerini tercih ederken, kızlar çiçekli, kelebekli, prensesli odaları istiyor. Tabi renklerde de büyük farklar var. Erkeklerin favori rengi mavinin tonları olurken, kızlar pembe gibi pastel tonları tercih ediyor.      

En kıymetli varlıklarımız çocuklarımızın odalarını dekore ederken onların kendilerini özel hissedecekleri  renkli ve neşeli odalar hazırlamalıyız.

Okumaya devam et “Çocuk oadaları nasıl dizayn edilir?”

Genç odası

Genç odası  hazırlamaya karar verdiyseniz; sizlere bu konuda bir takım tavsiyeler vermek istiyoruz. Bu sezonda her şeyde olduğu gibi canlı renklerin moda olduğunu bir kenara not edin. Özellikle gençler için bir oda tasarlayacağınız göz önüne alındığında; ona gri ya da siyah gibi herhangi bir enerji barındırmayan odalar hazırlamayacağınızdan eminiz.

Genç yatak odalarının kişiye özel bir dekorasyona sahip olması için duvara asılan ismin baş harfi benzeri harfler çok uygun olacaktır. Canlı renklerle döşenmiş bu oda enerji dolu gençler için çok doğru bir seçim.

Çalışma masası, rahat bir koltuk, komodin ve dolap her yatak odasının olduğu gibi genç odalarının da olmazsa olmaz parçalarıdır. Okumaya devam et “Genç odası”

seramik yer ve fayanslar

Çok uzak değil, bundan birkaç yıl öncesine kadar kimse seramik karo tabirini kullanmazdı. Herkes banyoları ve mutfakları için fayans adı verilen seramik karolara göre daha küçük ebattaki ürünleri kullanmaktaydı. Seramik karo ile fayans arasındaki en belirgin fark ise fayansın daha küçük, genellikle beyaz tonlarında ve parlak sırlı yüzeyden oluşmasıydı.

Günümüzde fayansların yerini birçok özellik ve ebatlara sahip seramik veya porselen karolar almıştır. Peki, neden mekânlarımızda seramik karo kullanmalıyız? Öncelikle unutulmaması gereken şudur ki, seramik sağlıktır. Plastik, metal ya da ahşap ürünlere göre daha sağlıklı ve daha uzun ömürlü olmasının yanı sıra bakımı da temizliği de daha kolaydır. Seramik tasarım olarak çok daha estetik duracaktır. Evimizin veya diğer mekanlarımızın zeminlerinde günümüzde kullanılabilecek en uygun 3 alternatif vardır. Bunlar seramik ,ahşap ya da pvc ürünlerdir. Seramik kullanmanın burada avantajlarına ek olarak çeşit çeşit tasarımlar bulabileceğiniz için evinizin estetiğine etkisi de göz ardı edilemez. Banyo veya mutfaklarda da seramik olmazsa olmazlardandır. Bunun en büyük nedeni ise yine temizlik kolaylığıdır. Burada da ebat ebat, renk renk, desen desen ürünler bulmanız mümkündür.

Okumaya devam et “seramik yer ve fayanslar”