TepeHome Peçete Halkası Modelleri

Güzel bir sofrada tüm detaylar önemlidir. TepeHome’da gördüğüm üç peçete halkası modelini sizlerle bu nedenle paylaşmak istiyorum. Dörtlü set olarak satılan oldukça şık bir tasarıma sahip olan bu peçete halkaları sofranızın zerafetini artıracak şirin ürünler. Daha büyük sofralar için aynı modelden birkaç set alabilirsiniz. Örneğin dörtlü setlerden üç adet aldığınızda 12 kişilik yemek takımınıza tam uyum sağlayacaktır.

Aşağıdaki birbirinden güzel peçete halkalarını TepeHome Store’larda bulabilirsiniz.

tepehome peçete halkası 1 300x199 TepeHome Peçete Halkası Modelleri

TepeHome Peçete Halkası 1

Tepehome peçete halkası 2 300x199 TepeHome Peçete Halkası Modelleri

TepeHome Peçete Halkası 2

Tepehome peçetehalkası 3 300x199 TepeHome Peçete Halkası Modelleri

TepeHome Peçete Halkası 3

Mudo Concept Askılık Modelleri Sonbahar

Artık kışa iyice yaklaştık ve havalar soğumaya başladı. Hal böyle olunca uzun süredir bir kenarda duran montlar, kabanlar, paltolar da ortaya çıkmaya başladı. Bizleri soğuk havalardan ve rüzgardan koruyan bu değerli giysilerimizi sürekli el altında tutmak gerekiyor ve bunu da elbise askılıkları çok güzel başarıyor. Tabi dekoratif açıdan hoş bir görüntü vermeyen, bulunduğu ortam ile çelişen renk, doku ve çizgilere sahip bir elbise askılığını kimse istemez. Ancak pek çok konuda imdadımıza yetişen Mudo sahip olduğu oldukça modern ve zarif elbise askılıkları ile bu konuda da yardımımıza koşuyor. Sizler için Mudo Concept mağazalarında bulabileceğiniz birbirinden modern ve şık elbise askılıklarını paylaşıyoruz. Var oluş amaçlarını kusursuz başaran bu ürünler aynı zamanda üstün dekoratif nitelikleri ile evinizin dekorasyonuna da büyük katkı sağlayacaktır. Tabi ki en uygun modeli seçmek size kalıyor. Şimdi aşağıda bu ürünlere ait resimleri paylaşalım ve bu yazıyı hazırladığım andaki ilan edilmiş fiyat bilgisini de sizlere sunalım.

mudo concept askilik beyaz 300x300 Mudo Concept Askılık Modelleri Sonbahar 2011

Mudo Concept Jarod Askılık

Fiyatı: 72,50 TL ( indirimli-eski fiyatı 145,00 TL)

mudo concept askilik siyah 300x300 Mudo Concept Askılık Modelleri Sonbahar 2011

Mudo Concept Jarod Askılık

Fiyatı: 72,50 TL ( indirimli-eski fiyatı 145,00 TL)

mudo concept ayakli naturel askilik 300x300 Mudo Concept Askılık Modelleri Sonbahar 2011

Mudo Concept Ayaklı Natürel Askılık

Fiyatı: 175,00 TL

mudo concept ayakli venge askilik 300x300 Mudo Concept Askılık Modelleri Sonbahar 2011

Mudo Concept Ayaklı Venge Askılık

Fiyatı: 175,00 TL

mudo concept ayakli royal askilik 300x300 Mudo Concept Askılık Modelleri Sonbahar 2011

Mudo Concept Ayaklı Royal Askılık

Fiyatı: 495,00 TL

Fiyat bilgisinin zaman içerisinde değişikliğe uğrayabileceğini ve paylaşımlarımızdaki fiyat bilgilerini düzenli güncelleyemediğimizi de üzülerek belirtelim.

Dünyadan Çeşitli Dekoratif Saat Modelleri

Ülkemizde kaliteli aksesuar bulmakta özellikle bu konuda titiz olanlar çok zorlanabilmekte. Bu nedenle iş ya da gezi amaçlı yurtdışı seyehatleri sırasında hem gezilerinden güzel bir hatıra olarak saklayabilecekleri hem de evlerine ayrı bir kişilik, ayrı bir hava katacak olan çeşitli aksesuarlar almaktalar. Bu aksesuarları bir başkasının evinde görme olasılığının çok düşük olması da ayrıca güzel bir şey. Sonuçta evinize yeni gelen bir misafirinizden “Aa bunun aynısından benim evimde de var” benzeri can sıkıcı bir cümle duymanız çok zor oluyor. Aynı şekilde siz çok beğenerek aldığınız bir aksesuarı bir başkasının evinde görmenin verdiği huzursuzluğu yaşamak zorunda kalma olasılığınız da çok düşük oluyor.

Yurtdışı seyahatlerinde alınabilecek en güzel aksesuarlardan biri de kuşkusuz saatler. Tabi gittiğiniz ülkeye özgü, ünlü ürünlerden de almayı unutmamalısınız. Fransa’ya gidip en azından bir şişe şarap almadan, ya da Rusya’ya gidip bir şişe vodka almadan olmaz. Teksas’a giden bir arkadaşım Sombrero ( Meksikalılara özgü büyük şapka ) almıştı, bir şapka olarak kullanmak yerine salon duvarına asmış olsa da çok güzel ve farklı bir aksesuar. Aslında Sombrero almak için Meksika’ya gitmek gerek, sonuçta tam anavatanı orası ama bildiğiniz gibi Meksika pek güvenli bir ülke değil.

Bu yazıda sizlerle yurtdışından temin edebileceğiniz çeşitli dekoratif saat modelleri paylaşacağız.

Debra Dresler Antique Kodak Box Camera :

Debra Dresler Antique Kodak Box Camera Saat 300x300 Dünyadan Çeşitli Dekoratif Saat Modelleri

Debra Dresler Antique Kodak Box Camera Saat

Kodak Box Camera gerçek bir fotoğraf makinesinden dönüştürülmüş fonksiyonel bir saat. Reprodüksiyon olmayan, benzersiz bu saati fotoğrafçılar çok beğenecektir. Aynı zamanda koleksiyoncuların da çok ilgisini çekebilecek bir ürün ve aynı zamanda çok güzel bir hediye de olabilir.

Sıradışı ve nostaljik olan bu saat her eve ayır bir kişilik ve tarihi bir sıcaklık katacaktır kuşkusuz. Eski fotoğraf makinelerinin dönüştürülmesi ile elde edilen bu saatler el yapımı ve Amerika menşeili. Stroke of Art firmasına ait olan bu saatler Debra Dresler tarafından yaratılmış ve sınır sayıda üretilmiş. Fiyatı çeşitlilik gösterebilir ancak 166$ yaptığımız araştırmalarda bu ürünün 166$ fiyatla satıldığını tespit edebildik. Böyle güzel bir saat için hiç de pahalı sayılacak bir ürün değil.  Bu saati bir firma ülkemize getirip piyasaya sürse üzerindeki etiket kuşkusuz çok çok daha yüksek olacaktır.

Debra Dresler Holiday Camera Saat :

Debra Dresler Holiday Camera Saat  300x300 Dünyadan Çeşitli Dekoratif Saat Modelleri

Debra Dresler Holiday Camera Saat

Eski bir fotoğraf makinesinden yepyeni bir saat. Bu saati bir masaya yerleştirmek ya da bir duvara asmak mümkün. 1950′lerden gelen modern bir aksesuar.

Yine benzersiz bir aksesuar olma özelliğine sahip olan bu saat de Debra Dresler tasarımı, el yapımı ve sınırlı sayıda üretilmiş. Stroke of Art tarafından satışa sunulan bu ürünü 120$ civarında bir fiyat ile satın almanız mümkün. Tabi yurtdışında.

Debra Dresler Kodak Brownie Flash Saat :

Debra Dresler Kodak Brownie Flash Saat 300x300 Dünyadan Çeşitli Dekoratif Saat Modelleri

Debra Dresler Kodak Brownie Flash Saat

Yine bir Debra Dresler eseri olan, 1950′lerin tepeden flashlı paparazzi tipi kameradan dönüştürülmüş bu saat oldukça farklı bir aksesuar. El yapımı olan bu saat oldukça nostaljik bir ürün. Stroke of Art’ın satışa sunduğu bu saat de sınırlı sayıda üretilmiş ve 188$ fiyat civarı fiyatla bu saate sahip olmanız mümkün.

Debra Dresler Vintage Bird Book Saat:

Debra Dresler Vintage Bird Book Saat 300x300 Dünyadan Çeşitli Dekoratif Saat Modelleri

Debra Dresler Vintage Bird Book Saat

Debra Dresler’in yarattığı en hoş saatlerden biri olan bu ürün, orjinal fotografik arka planı ve şövalesi ile özellikle kitaplığınızda ya da salonunuzdaki bir rafta çok hoş duracaktır. Sınırlı sayıda üretilen bu saat de Stroke of Art ürünü ve sadece 36$ fiyata sahip.

Debra Dresler Vintage Book Dog Saat :

Debra Dresler Vintage Book Dog Saat 300x300 Dünyadan Çeşitli Dekoratif Saat Modelleri

Debra Dresler Vintage Book Dog Saat

Bir Debra Dresler tasarımı olan bu saat diğerlerinden farklı olarak 8 farklı arkar resim seçeneğine sahip. Bu resimlerin tamamı da orjinal doğal resimler. Yine limitli sayıda üretilmiş olan bu saatler Stroke of Art tarafından piyasaya sunuluyor ve sadece 36$ fiyatla bir yurtdışı seyahatinizde alıp evinizi bu saat ile süsleyebilir ya da bir sevdiğinize hediye edebilirsiniz.

Chez Alfred Mutfak Duvar Saati :

Chez Alfred Mutfak Duvar Saati 300x300 Dünyadan Çeşitli Dekoratif Saat Modelleri

Chez Alfred Mutfak Duvar Saati

Chez Alfred ürünü olan bu saat özellikle mutfaklar için tasarlanmış ancak siz istediğiniz yerde kullanmakta özgürsünüz tabi ki. Özellikle Country tarzı dekora edilen evlerde çok güzel duracak olan bu saati yutdışında sadece 15$ fiyatla satın almanız mümkün.

Rustik Perde Aparatları

Perdeler özellikle yüksek tavanlı ve geniş salonlarda dekorasyonun en önemli bileşenlerinden biridir. Bunun temel nedeni de odanın ışık kaynağı olan pencelereleri süslemesidir. Doğru perde seçimi ile adeta iç mekana giren ışığa bir kişilik katılmış olur. Özenle seçilmiş perdeleri olan bir mekanda ışık estetik değerlerin adeta hizmetinde olur.

ahşap rustik perde rayları 300x274 Rustik Perde Aparatları

Dekoratif Rustikler

Doğru perde seçimi kadar perdeleri asmada kullandığımız malzemeler de önemlidir. Eskiden alüminyum perde rayları sıklıkla kullanılırdı ve bu perde raylarının hem görüntüsü hoş değildir hem de perdeleri açıp kapatırken sinir bozucu bir sese yol açar. Sonradan kaliteli plastik malzemelerden perde rayları üretilmeye başlandı. Plastik malzeme alüminyum kadar sese yol açmasa da dekoratif anlamda estetik açıdan bir gelişme sağladığı söylenemez. Bu nedenle bu raylar kartonpiyer vb ürünlerle kapatılma yoluna sıklıkla gidilmektedir.

Rustik perdeler estetik olarak özenle seçilmiş perdeleri daha da üst değerlere taşıyabilecek ürünlerdir. Ahşap, metal, cam, plastik gibi ürünlerden üretilen rustik çubuklar görsel açıdan perde raylarından çok çok daha güzeldir. Özellikle ahşap ürünler country tarzı dekorasyonda büyük uyum sağlamaktadır. Benzer şekilde evinin dekorasyonunda naturel ve otantik bir atmosfer oluşturmak isteyenler de, country tarzına çok sadık kalmasalar da ahşap ürünleri yoğun şekilde tercih etmektedirler.

rustik perde rayları 211x300 Rustik Perde Aparatları

Estetik Rustikler

Modern bir dekorasyon tarzını benimseyenler daha çok metal ya da cam ürünleri tercih ediyorlar. Kaliteli plastik malzemelerden üretilen rustik çubuklar ve aparatlar da son zamanlarda estetik ve kalite açısından tatmin edici bir seviyeye ulaştı. Üstelik maliyet açısından da büyük bir avantajları bulunuyor. Bununla birlikte ağır perdeleri taşımada kalitesiz ürünler sorun yaratabiliyor.

Evinizin dekorasyonunu hangi felsefeye göre yaparsanız yapın, mutlaka size uygun bir rustik perde modeli bulmanız mümkündür. Özellikle işlemeli başlıkların sağladığı estetik değeri asla raylı sistemlerle elde edemezsiniz.

Rustik perdeler halkalar yardımıyla asıldığından, yeni perdelerin asılması, kirlenince yerinden yıkanmak üzere çıkarılması da raylı sistemlere göre çok daha kolay olmaktadır. Raylı sistemlere perde takmak oldukça yorucu ve zor  bir işlemdir. Özellikle yüksek tavanlı evlerde bu büyük bir sorun haline gelmektedir.

Hem pratiklik hem de estetik açıdan rustik perde kullanılması büyük avantajlara sahip. Sizler için çeşitli modellere ait örnek resimler paylaşıyoruz. Hemen her yapı markette bu tür ürünleri ilgili reyonlarda bulabilirsiniz.

Mudo Concept Yastık Modelleri 2012

Yastık özellikle yatak odası dekorasyonunda çok önemli bir yer tutar. Hem görsel açıdan yatağın ya da

290320101741211 300x262 Mudo Concept Yastık Modelleri 2012

KALPLİ YASTIK

290320101649481 300x262 Mudo Concept Yastık Modelleri 2012

KIRMIZI ÇİZGİLİ YASTIK

290320101648011 300x262 Mudo Concept Yastık Modelleri 2012

KIRMIZI DAİRE YASTIK

290320101645571 300x262 Mudo Concept Yastık Modelleri 2012

SİYAH DAİRE YASTIK

290320101644261 300x262 Mudo Concept Yastık Modelleri 2012

HALKALI YASTIK

290320101642481 300x262 Mudo Concept Yastık Modelleri 2012

GÜL MOTİFLİ YASTIK

koltukların eşsiz birer tamamlayıcısı, hem de konfor artırıcı özellikleri ile vazgeçilmez eşyalardır. Mudo Concept ürünleri arasında yer alan yastık modelleri de, yastıklara hak ettiği değeri verenlerin ihtiyaçlarını karşılayabilecek ürünler bulunuyor. Oldukça zarif motiflere sahip modellerin arasında özellikle kalpli yastık modeli ekip olarak bizlerin favorisi oldu.

Mudo Concept yastık modellerine ait resimleri sizlerle buradan paylaşacağız. Yastıkların her açıdan kaliteli ve zarif modeller olduklarını söylemeliyiz. Bununla birlikte, yastıkların öncelikle olarak konfor sağlaması gerektiği için, yastık alırken dokunmak, dokusunu, sertliğini hissetmek gerekir. Kişisel zevkler, beklentiler biri için ideal olan bir yastık modelini bir başkası için tercih edilmesi dahi söz konusu olamayacak bir model sınıfına sokabilir. Bu genel olarak mobilya ve dekorasyon ile ilgli her ürün için geçerlidir ancak yastık gibi insanla doğrudan teması olan eşyalarda bu durum çok daha büyük bir önem arz etmektedir.

Şimdi dilerseniz yazıyı daha fazla uzatmadan resimlere geçelim ve mudo concept ürünleri arasında bulabileceğiniz birbirinden güzel yastıkları sizlerle paylaşalım.