KOLTUK SEÇİMİ

Koltuk almaya karar verdiyseniz, öncelikle seçeceğiniz modelleri özenle incelemeniz ve odanızın boyuna göre bir koltuk seçmeniz marangozla ve ürün değişimi ile uğraşmamanızı sağlayacaktır.
Koltuk seçerken öncelikle iskeletinde bulunan tahtaların ne kadar sağlam olduğunu kontrol edin, bunun yanında konforuna ve üzerindeki örtülere dikkat etmeniz de ayrıca önemli olan bir husustur.
koltuk seçerken dikkat edilecekler
koltuk seçerken dikkat edilecekler
Kumaşı seçerken, oturulup kalkılan yerlerde parlaklıklar oluşmaması, leke tutmaması ve kullanımdan sonra sönüp kalacak bir şekilde olmamasına dikkat etmeniz gerekir. Bunların yanında bez ile silindiğinde iz bırakmayan, teflon kumaşları seçmeniz mobilyalarınızın daha uzun süre gitmesini sağlar. Ayrıca suni deri gibi şık bir tasarım kullanmak isterseniz de yırtılma ve sıcaklıkkonusunda sıkıntı çekebileceğinizi göz önüne almalısınız.
koltuk seçerken dikkat edilecekler
koltuk seçerken dikkat edilecekler
Koltuk almadan önce şunu da düşünün, yeni bir koltuk almaktansa eski koltuğunuzun kumaşını değiştirip yeni kumaş taktırmanız daha az maliyetli olacaktır. Kumaşınızı seçip eski mobilyanıza kaplattırdığınızda ne kadar yeni olacağını görebilirsiniz.
Ayrıca koltuklarınızın yastıkları fermuarlı olmalı, küçük mekanlar için açık renkli mobilyaların kullanılması gerekir, ayrıca koltuklarınızısilerken tüylü ve kadife koltuklar için durulama suyuna biraz sirke koyarsanız mobilyalarınızın ne kadar çok parladığını göreceksiniz.

Aydınlatma Teknikleri

Aydınlanma,odanın dekorasyonunu,genişliğini hatta mekanın kullanım fonksiyonlarını etkileyen önemli bir detaydır.Doğru bir aydınlanma yöntemi ile iş yerinizde ya da evinizde daha verimli olabilir ve daha keyifli vakit geçirebilirsiniz.Işığın yoğunluk oranını odanızın büyüklüğüne göre ayarlayın.Eğer büyük bir odaya sahipseniz daha çok aydınlatmaya ihtiyaç duyarsınız.Odanızın tavan yüksekliği ve büyüklüğü aydınlatma için önemlidir.

Aydınlatma Teknikleri

Aydınlatma Teknikleri

Alçak lambederler ya da sarkıtlar tavanınızı daha alçak göstererek daha rahat aydınlanmanızı sağlar.Dar olan odalarınız için tavandan spot aydınlatma kullanabilirsiniz.Işık odanızı dikey ve yüzey olarak vurgulayarak daha geniş görünmesini sağlar.

Oturma odaları genellikle rahatlamak,televizyon izlemek,kitap okumak,müzik dinlemek ve eğlenmek için kullanılır.Bu yüzden oturma odasında ruh halinize göre ayarlayabileceğiniz ışık kombinasyonu yaratabileceğiniz mobil aydınlatmalar kullanabilirsiniz.

Aydınlatma Teknikleri

Aydınlatma TeknikleriÇalışırken ya da kitap okurken ihtiyaç duyulan ışık kişiden kişiye değişmektedir.Bu nedenle aile bireylerinin farklı ihtiyaçları göz önünde bulundurulmalıdır.Parlak ışıktan soluk bir ışığa geçmek gözlerde yorgunluğa ve rahatsızlığa neden olacaktır.Bu yüzden odalardaki aydınlatmaların tonlarının aynı olmasına dikkat edin.

Dekoratif Aydınlatma Sistemleri

Dekorasyonda Dekoratif Aydınlatma Devri..

Evlerimizde yaptığımız sitil değişiklikleri yerlerini klasiklikten modern dekorasyona ve sıra dışı tasarımlara bırakıyor. Modern köşe koltukları uyumlu halı ve perdelerimizi küçük ayrıntılarla daha renkli hale getirebiliriz. 80’lerde kalan abajur dekoru günümüzde de yeniden popülerliğini geri kazanıyor.

Abajurlar yatak odalarımızda başucu aydınlatma görevini bırakıp her daim kullanabileceğimiz renkli dikkat çekici aksesuara dönüştü. Yeni yılda da abajurlar moda olacağa benziyor sevdiklerinize yeni yıl hediyesi olarak ilginç tasarımlarda abajur almanız isabetli bir karar olur.

Dekorasyon Aydınlatma

Dekorasyon Aydınlatma

Farklı aksesuar gibi gözüken tasarımlarla da evinize uygun gizemli bir hava yaratabilirsiniz böylece hem güzel bir dekor hem de evinizde zengin bir görünüm elde edebilirdiniz. Eviniz ister klasik ister modern döşenmiş olsun her zevke her mekana uygun abajur modelleri bulunuyor.

Aydınlatma Modelleri

Aydınlatma Modelleri

Çocuk odaları içinde oldukça şık ve renkli tasarımlar mevcut. Zevkinize uygun tasarımlarla çocuğunuzun odasında şık ve yaratıcı görünümler yaratabilirsiniz.

Çocuk Odası Dekoratif Aydınlatma Modelleri

Çocuk Odası Dekoratif Aydınlatma Modelleri

Yemek odası aydınlatma

Yemek odası aydınlatma

Aydınlatma sistemleri modern olarak tasarlanmış ürünlerle her odaya farklı birer anlam katarak mekanlarımıza ışık saçmaya devam ediyor.Koçtaş büyük armatür üretimleri ile ayrı ayrı her odayı düşünmüş.Her oda için ayrı ayrı tasarlanmış şık ürünleri ile müşterilerine hizmet veriyor.Koçtaş bu özel odalardan biri olan yemek odası için de tabii ki çok özel ürünler üretmiş.

yemek odası tasarım

yemek odası tasarım

Ev içerisindeki aydınlatma sistemlerinin kontrolü evin görünümü açısından oldukça önemlidir.Aydınlatma sistemlerinin kullanım yerlerinin amaçları baz alınarak üretilmiş olması çok önemlidir. Bu açıdan en önemli mekanlardan biri de yemek odalarıdır.Aydınlatma sistemleri her alanda doğru ışık açısını sağlamayı amaçlamaktadır.Yemek odası aydınlatma sistemleri bu doğru açıyı yakalayabiliyorsa yemek saatleri çok keyifli bir hal alacaktır.

Bu açıyı yakalamak da Koçtaş’ın ürünleriyle çok kolay.Günümüzde sıkça kullanılmaya başlayan yemek masasının tam üzerinde bulunan aydınlatmalar yemek yerken büyük kolaylık sağlamaktadır.Koçtaş yemek odası aydınlatma sistemleri son teknoloji ampuller kullanarak yemek masanızın tam ve doğru aydınlatılması düşünülerek klasik ve lüks tarzlarda tasarlanmıştır.Hemen bir Koçtaş mağazalarından birini ziyaret ederek ürünlere bir göz atmanızda fayda var.

Tasarruflu Ampul Modelleri

Tasarruflu Ampul Modelleri

Enerji kaynaklarının gün geçtikçe azaldığı,tasarrufun da önemini iyice artırdığı şu günlerde enerjiyi en verimli şekilde kullanmak daha da önemli hale geldi.Bunun için de tasarruflu ampullerin tercih sıklığı artmakta..Philips’in tasarruflu ampul çeşitleri de hem evlerde sağladığı yüzde 80′lere varan enerji tasarrufu hem de estetik görüntüleri ile revaçta.

Evlerde tasarruf denince ilk başta elektrik tasarrufu akla geliyor ve doğrusu evlerde elektrik tasarrufu denince de tabii ki aydınlatma ön plana çıkıyor.Çünkü evlerde elektrik tüketimin en yoğun olduğu kısım aydınlatma yaptığımız alanlar.

tasarruflu ampul

Aydınlatma ürünlerinin daha az elektrik tüketmesi ama yine de iyi aydınlatması için çok çeşitli çalışmalar yapılmakta.Philips firmasının aydınlatma ürünleri de bu çalışmaların son harikası.Philips’in tasarruflu ampul modelleri yüzde 80 daha az elektrik enerjisi harcarken aydınlatma işlevini de fazlasıyla görüyor.

tasarruflu ampul modeli

Bu da Philips’i diğer firmalardan ayıran en önemli özellik.Tasarruflu ampul modelleriyle 100W’lık bir ampulün kullandığı enerjiyi 20W’lık tasarruflu bir ampulle elde ediyor.Bu durum faturalara olumlu bir şekilde yansırken evlerimiz de aydınlığından hiç bir şey kaybetmiyor.