Klasik ve modern avize modelleri

Klasik ve modern avize modelleri

Avizeler bir evin olmazsa olmaz dekoratif ürünlerinden birisidir.Avizeler ortama apayrı bir hava katar.Tabii ki burada seçimleriniz de çok önemlidir. Avizelerin şekli ne olursa olsun ortamın havasını değiştirdiği doğrudur fakat yanlış seçimler de kötü sonuçlar doğurabilir.

avize

avize

Modern tarzda döşenmiş bir salona klasik tarzda bir avize yakışmayacaktır.Bunun için modern tarzda döşenmiş bir eve uygun çok güzel seçenekler de mevcuttur,modern bir avize seçimi daha uygun olacaktır.Yine klasik tarzda döşenmiş bir ev için de modern tarzda bir avize uygun olmayacaktır.

Avize modellerinden bahsedilince hemen herkesin aklına klasik tarz avizeler gelir.Fakat modern tarz avizeler de vardır ve değişik şekilleri,birbirinden güzel tasarımlarıyla modern tarzdan hoşlananlar için tercih sebebidir.Yeni nesil tasarımcılar o kadar güzel çalışmalar ortaya çıkarıyorlar ki gözlerinize inanamayacaksınız.

modern avize

modern avize

Uzun zamandır avize çeşitlerini görmemişseniz hemen bir mağazaya giderek göz atmanızı tavsiye ederim.Tasarım harikası avizelerebayılacaksınız.

Avize fiyatları da her üründe olduğu gibi modeline ve firmaya göre değişiklik göstermektedir.Bunun için avize almadan önce biraz araştırma yaparsanız hem bütçenize hem de zevkinize uygun çok güzel avizeler bulabilirsiniz.

Elektriksiz Aydınlatmalar

Yaşadığımız yüzyıl itibari ile elektriksiz aydınlanma sistemlerine pek ihtiyacımız yok. Çok uzun yıllardır elektrik kullanıyoruz fakat bazı elektriksiz aydınlatma araçlarından da vazgeçemiyoruz çünkü dekoratif eşyalar ve hepsi birer klasik.

Loş ortamlardan hoşlanan kişiler sadece dekorasyon amacıyla değil aydınlanma amacıyla da kullanabiliyor.

Eski zamanların sıcaklığını, loşluğunu anımsatan şamdan, mum, gaz lambası ve fener gibi aydınlatan gereçler bu günün şık dekorasyon örneklerini oluşturuyor.

Vazgeçilmez Şamdanlar

Genellikle şamdan deyince çoğu insanın aklına görkemli şamdan modelleri geliyor. Her ne kadar modern halleriyle de güzel olsalar, görkem şamdanların ruhunda olan bir şey. Dönem dekorasyonlarını, ihtişamlı sofraları ve zenginliği anlatan şamdanlar özellikle de bir ev için olmazsa olmaz objelerdir.

Dekoratif mumlar

Mum kullanmaktan sanırım hiç vazgeçemeyeceğiz. Zaten vazgeçmek için de bir sebep yok. Mumlar o kadar romantik ve şirinler ki onlara ihtiyacımız var. En zıt mekânlara bile bir duygusallık katabilir.

Gaz lambaları

Eskiden babaannelerimizin gözü gibi baktığı gaz lambalarının modası hiçbir zaman geçmiyor. Çok farklı tasarımlarda bile gaz lambası çok etnik ve nostaljik. Özellikle porselen ve cam gaz lambaları orijinali yansıttıkları için en beğenilen lamba modelleri olmuştur.

Estetik fenerler

Fener deyince akla ilk gelen denizci fenerleridir. Fener modelleri aslına sadık kalan ve çok değişmeyen tasarımlardır çünkü o bir fenerdir☺ yani fener böyle olur diyeceğimiz geliyor. Modern dekorasyonlarda ve bahçe dekorasyonlarında vazgeçilemeyen denizci fenerleri birçok dekorasyon mağazasında bulunan objelerdir.

Jupiter 2010 Modelleri Cıvıl Cıvıl

Jupiter 2010 Modelleri Cıvıl Cıvıl

Jupiter markası 2010 yılına da bomba gibi girdi. Çeşitliliğini sürdüren jupiter firması her yıl daha farklı imajlar ile bu piyasaya adımını atıyor.

jüpiter 2010

jüpiter 2010

Jupiter bu yıl 100 aşkın ürünü ile her zevke ve yaşa göre imkanlar sunmaktadır. 1000’in üzerinde farklı modeller ve güzelliklerdeki jupiter ürünleri bu yıl güvencesi ile tüketiciye sunulmaktadır.

Her yıl ev serisi çıkarmaya devam eden jupiter bu yılda bir seri ile göz kamaştırıyor. Genellikle modern sarkıtlar kullanan jupiter bamyolarda da anahtarlı aplikler gibi seçenekler sunuyor. Ürünlerinde genellikle alüminyum şıklığını ön planda tutmaktadırlar.

aydınlatma modelleri

aydınlatma modelleriAynı zamanda da tezgah üstlerini de unutmayan jupiter şerit ve spot led armatürlerle tezgah üstü lambalar arasınada damgasını vurmuştur. Jupiter markası ev, iş, mağaza ve yollar dahi her tür lamba çeşitlerini bulunduran geniş çaplı bir sergi ile bu yılda karşımızda.

Philips Yeni LED Ampul Serisi Capcanlı

Philips Yeni LED Ampul Serisi Capcanlı

Philips markası her alanda üstünlük sağladığı gibi ampülde de muhteşemlik yaratıyor. LED serisi çok göz alıcı bu yıl. Aynı zaman da çok şık dizaynı ile de ön plana çıkmaktadır.

philips led ampul

philips led ampul

Bu yıl ile birlikte yeni ev aydınlatma serisi ile de çekiciliği, şıklığı ve parlak ışık veren lambaları ile göz kamaştırmakta.

Philips LED ampul serisi ile parlak ışığı ve dikkati dağıtmaması ile büyük ilgi duyulmaktadır. Ev döşemesinde güzelliği ve muhteşemliği arayan insanların tercihi olan Philips bu yılda öyle olacak gibi görünüyor.

philips

philipsLED serisi ışıklarında 25 bin saate kadar dayanıklılığı olması da farklı bir güzelliği de ön plana çıkarmaktadır. Aynı zamanda sağlık açısından da kızılötesi ışıklarda yaymamaktadır. Philips LED ampul serisinde ki ürünleri 30 ila 80 lira aralığında Philips yetkili bayilerinde ve seçkin marketlerde tüketicilere sunulmaktadır.

Highlight Avize Modelleri

Hayatımız boyunca vaktimizin çoğunu gerek iş için, gerekse farklı sebepler için dışarıda geçiririz. Fakat kalan diğer zamanlarımızı evimizde geçiririz.

Herkes evini farklı mobilya modelleri ile farklı dekorasyon tarzı ile döşer. Ev dekorasyon’unun insanın kişiliğini yansıttığı da söylenmekte. Evlerin aydınlatma sistemlerinin dekoratif ürünlerinden olan avizeler gün geçtikçe daha modern ve daha gösterişli bir hal almaya başladı.

Highlight Avizeleri

Highlight Avizeleri

Highlight avize modelleri 2010 yılında saflığın rengi olan beyaz ağırlıklıdır. Beyaz modelleri ile ön plana çıkıyor. Modern tasarımlarının yanı sıra klasik modelleride bulunan Highlight bu klasik modellerinde de beyaz renge ağırlık verip farklı bir klasik model üretmiştir. Avizeleri sadece aydınlatma aracı olarak görmeyen Hightlight, ev dekorasyonu bir parçası olarak düşünmektedir.

İşte bu düşünce ile yola çıkan Hightlight farklı model ve tasarımları ile evlere farklı bir hava katmayı hedeflemiştir. Eve alınan diğer eşyalara ne kadar dikkat edilip özen gösteriliyor ise, avizelere de bir okadar özen gösterilmesi gerekiyor. Çünkü evinize gelecek olan birisinin gözüne çarpacak olan ilk şey mekandaki ışık ve avize olacaktır.