İstikbal Simena Koltuk Takımı Modelleri

2011 İstikbal Koltuk Takımı Modelleri

İstikbal Koltuk Takımı Modeli tasarımcılarının sempatik rengi ve güzel desenleri nedeniyle “Sütlü Kahve Stilli Simena Koltuk Takımı Modeli” de dedikleri bu koltuk takımı, istikbal oturma grupları içerisinde en gözde olanlardan.

Açık renklerin hakimiyeti ile daha ağır bir tarz sergilemek istiyorsanız, bu model ihtiyacınızı karşılayacaktır. Salonunuzda farklı aksesurlar ile destekleyerek ürünün dekoratifliğini daha çok ön plana çıkarabileceğiniz de bir gerçek.

2011 istikbal koltuk takımı modelleri arasında da simena koltuk takımı benzeri bir ürün yer almasını bekliyoruz. Daha fazlası için İstikbal Showroom’larını gezmenizi öneriyoruz.

Çekmece Ve Raflar Artık Çok Düzenli

Yeni nesil dekorasyonda iyiden iyiye ön plana çıkan çekmece ve raf düzenlemeleri, hayal ettiğinizden çok daha fazlasını evinize getiriyor.

Mutfaklar için tasarlanmış çekmece ve raf sistemleri gerçekten göz dolduruyor. Son derece fonksiyonel bir haledönüşen çekmeceler ve dolaplar bu sıra dışı uygulamalarla daha kullanışlı ve konforlu bir hale dönüşüyorlar.

Özellikle dolap köşe bölümlerinde uygulanan sürgülü ve döner sistem ile kullanıma açık olmayan bir alan bırakmamış oluyorsunuz. Tencereler, tavalar, bardaklar, kavanozlar… Hepsi bir düzen içerisinde hem göze hitap ediyor, hem de aradığınız şeyi bir kerede bulmanın keyfini yaşatıyor.

Sadece mutfak değil, yatak odası ya da çalışma masanızda da bu sistemlerden faydalanabilirsiniz. Artık çöp kovaları bile dolapların içine girmiş durumda. Bu dolap içi uygulamalarla ortada dağınıklık yaratacak hiçbir şey kalmıyor.

Yapmanız gereken, yapı marketlerde ya da büyük dekorasyon mağazalarının dolap içi düzenleme bölümlerine göz atmanız ve ihtiyacınız olan aparatları doğru seçmeniz…

Okumaya devam et “Çekmece Ve Raflar Artık Çok Düzenli”

Evinize Şans Getirecek Objeler

Yeni yıl ile birlikte yeşeren yeni umutlarımıza eşlik ederek, şansımıza şans katacağına inandığımız bu sevimli objeler ile evlerimizi kolayca renklendirebiliriz…

Eski çağlardan beri her halkın, her kültürün özelliklerine göre farklılık gösteren bu şans getiren objeler bizim kültürümüzde de oldukça yaygın bir yere sahipler…


– Bizim ülkemizde en yaygın olan ve kem gözlere karşı herkesin evinde mutlaka bir köşede var olan nazar boncuğu…

– Kapı üzerine ya da girişlere asılan at nalının ise uğur ve şans getirildiğine inanılır…

– Yeni yılın ve yeni umutların simgesi nar ise bereket ve bolluğu temsil eder…

– Anadolu’dan Hindistan’a kadar Fatma’nın elinin kötülüklerden koruduğuna, şans getirdiğine ve sabır ile sadakatin huzurunu yaşattığına inanılıyor…

– Fil figürünün ise başarı, güç, dayanıklılık ve şansı getirdiğine inanılır ayrıca üretkenliği de temsil eder.

– Uzun ömür ve başarının sembolü ise kaplumbağadır. Ofis ya da evlerinize koyacağınız bir adet kaplumbağa pozitif enerjileri aktif hale getirir…

– Cüzdanlarımıza koyduğumuz bereket paraları ise evler ve mekanlara 3’lü bir şekilde asılır… Güç ve otorite, enerji ve bereket getirildiğine inanılır…

Ayakkabılıklar değişiyor !

Eskinin portmantoları yerlerini artık yavaş yavaş modern ve portatif ayakkabılıklara bırakıyor…

Büyük kapaklı ve bildiğiniz elbise dolabı kıvamındaki ayakkabılıklar tarih oluyor! Son dönemin en popüler ayakkabılıkları artık az yer kaplayan, modern hayatın hızına uyum sağlayabilecek formda karşımıza çıkıyor.

Dar alanlar için bulunmaz bir nimet olan bu tip ayakkabılıkların birçok çeşidi mevcut: Duvara monte edilenler, ince uzun olmasından dolayı hiç yer kaplamayan ama bir o kadar da işlevi büyük olan aynalı modeller, hem portmanto hem şemsiyelik hem de ayakkabılık görevini küçük bir alan kaplayarak çözebilen ayakkabılıklar… Her zevke hitap edebilecek geniş bir model alternatifi var karşınızda!

Vintage anlayışı ile geçmişe yolculuk

60’lı, 70’li yılların nostalji kokan geometrik desenli, yuvarlak formlu eşyalarını günümüzün modern mobilya çizgileri ile birleştirip evimizde nostalji rüzgarı estirebiliriz. Tasarımda zıtlığın enerjisini hissetmek ve eskiye renk katmak istiyorsanız, hızla yükselen vintage modasına siz de kendinizi kaptırmakta tereddüt etmeyin.

Tüm dünyada yaygınlaşan vintage modası ile hikâyesi olan yaşam alanları yaratmak sizin elinizde. Modern yaşam alanlarında gördüğünüz sade formların ve soğuk renklerin içine katacağınız bu koltuklar insana o dönemin coşkusunu hatırlatan renklerle süslenerek evinize eski ile yeninin uyumunu ve en önemlisi de yaşanmışlık hissini getiriyorlar. Büyükannelerinizin evlerinde eski gibi duran ama sonra marifetli ellerde şeker kıvamına gelen bu özel eşyalara evinizin en güzel yerini ayırın.

Geçmişten günümüze kalan ve eskinin ihtişamını hatırlatan, zamanında kullanıldığı salonlara zenginlik ifadesi katan bu tarz vintage eşyaları, modern mobilyalarla kombine ederek evinize, ofisinize ve yaşam alanlarınıza renk ve hareket getirebilirsiniz. Oturma gruplarından, dolaplara, cam aksesuarlardan, aydınlatmalara kadar vintage modasının uygulanabileceğini düşündüğünüz her eşyayı geçmişin izlerini taşımasına izin vererek marifetli ellere teslim edip, ruhu olan mekânlar yaratmak çok kolay.

Rengârenk formuyla insanın içini ısıtan ve enerji veren bu koltuklara, yine eskitme ahşap bir masa ve sandalyeler, dore duvar kâğıtları, renkli bombeli, püsküllü abajurlar, küçük kısa ayaklı büfeler ya da renkli kadife perdeler eşlik edebilir. Bu tamamen sizin zevkinize ve hayal gücünüze kalmış. Ya da zaten vintage tarzı eşyalar bulunan bir eviniz ya da ofisiniz varsa rengarenk bir koltuk ile mekana daha da neşe ve nostalji katabilirsiniz.

Vintage Mobilyaların Artıları

  • Vintage mobilyalar ile evler birbirinin aynısı olmaktan kurtuluyor.
  • Teknolojinin yaşam alanlarında her şeyi ele geçirdiği bugünlerde, anılarımızı kimi zaman gülerek kimi zaman hüzünlenerek anımsatan, maziye renkli bir yolculuk yapmamızı sağlayan çizgiler evlerimize huzur getiriyor.
  • Her evde geçmişin farklı kareleri ve bambaşka halleri bizi karşılıyor.
  • Ayrıca vintage tarzı eşyalar yeniden değerlendirme ürünleri oldukları için çok da ekolojik.