Maksimun

Fonksiyonel elektrikli süpürge leri ile yaşam alanlarında maksimum hijyen sağlayan Miele; geliştirdiği lerinin birinci sınıf hijyen ve kalite standartlarında, Anti Alerjik temizlik için TÜV ve DMT onaylı olarak üretilmesine özen gösteriyor. Elektrikli süpürgelerde her türlü parçayı en iyi şekilde emen ekstra geniş halı parke fırçası, sürtünme kuvvetlerini azaltan ve zemine özen gösteren metal malzemeden üretiliyor.

10 metreye kadar geniş hareket alanı, 3 kat uzayabilen teleskopik borusu, dar bölgeler için dar ağızlı ucu, ahşap mobilyalar ve hassas yüzeyler için ideal döner eklemli toz fırçası ve değişebilen ucuyla parke halı fırçası, Miele kullanıcılarına sert yüzeyler ve halılar için derinlemesine, özenli ve konforlu bir temizlik kolaylığı sunuyor. Çıkarılabilen toz fırçası, sert zeminlerde bulunan ek yerlerindeki ve boşluklardaki kirleri derinlemesine temizliyor.

Boru için park sistemi, kolay taşıma ve yer tasarrufu için kenarlarda bulunan hortum grubu tutacakları Miele’nin kullanıcılarına sunduğu diğer önemli avantajlar arasında yerini alıyor. Ürünlerde yer alan ve çocuklu aileler, alerjik bünyeler ve hayvan besleyenler için özellikle ideal olan 8 katmanlı Miele Air Clean-Filtre Sistemi; 5 katmanlı darbe koruma folyolu IntensıveClean Plus yüksek performans torbası, motor koruma filtresi ve 1 adet çıkarılabilen hava filtresinden oluşuyor. kapıdergisi.com

Katlana Bilir Ekran

Avrupa ve Uzakdoğu’da katıldığı her fuarda ziyaretçileri şaşırtan Samsung, yeniliklerini aravermeden tanıtmaya deam ediyor. Firma, Japon’yanın Yokohama kentinde düzenlenen FPD International 2007’de dünyanın ilk katlanabilir OLED ekranını tanıttı.

Cep telefonu, MP3 çalar, yazıcı, fotoğraf makinesi pazarı için geliştirdiği yeni ürünleriyle dünya genelinde tüm kullanıcıları büyüleyen Samsung, FPD International’da dünyanın ilk katlanabilir OLED ekranını tanıttı. 4.3 inç büyüklüğünde 480×181 piksel çözünürlüğündeki ekran, önümüzdeki yıllarda OLED ekranın popülaretesinin ne kadar yüksek olacağını gösteriyor. 1000:1 kontrast oranı bulunan yeni ekran, firmanın önümüzdeki yıllarda satışa sunacağı birçok üründe farklı boyutlarda yer alacak. kapıdergisi.com

Eğlenceli Oda

Çocuklar için ergonomik, güvenli ve rahat mobilyaların önemi tartışılmaz bir gerçek. Bunun yanı sıra artık onların keyifli vakit geçirmelerine yönelik birçok aksesuar da tasarlanıyor. Evin küçük fertleri için kaydıraktan salıncağa çeşitli eğlenceli aksesuarların yanı sıra birbirinden sevimli aydınlatmalar, çalışma masaları, sandalye ve tabureler, halılar, perdeler de bulmak mümkün. Çocuğunuzun odasını dekore ederken uğrayabileceğiniz adreslerden biri IKEA.

Mağazanın çocuk reyonunda aksesuar konusunda seçenek oldukça fazla. Burada ahşap çalışma masa ve sandalye takımları, çadırlar, salıncaklar, sallanan atlar ve oyuncak kutuları bulabilirsiniz. Bir çocuk odasında olmazsa olmazların başında oyuncak kutusu yer alıyor. IKEA’daki katlanan ve duvara asılabilen oyuncak kutuları son derece kullanışlı.

Çocuk odalarının dekorasyonu öyle önem kazandı ki, artık birçok marka, tasarım koleksiyonlarına bu bölümü de eklemiş durumda. Örneğin Koleksiyon mağazalarında ilginç tasarımlarıyla dikkat çeken çeşitli aksesuarlar bulabilirsiniz. Miriam Mirri tasarımı olan Beba Light adlı fişli aydınlatma ürünü hoş bir çocuk odası aksesuarı. Ayrıca çocuk odasında loş bir ışık oluşturmak için ideal bir ürün. Birçok çocuğun hayallerinde bir ağaç ev vardır. Artık öyle tasarımlar yapılıyor ki, ağaç evi çocuğun odasında kurmak mümkün. Tabii odanın biraz geniş olması şart.

Çocukların hayal gücüyle tasarlanmış, şık, eğlenceli ve çevreye duyarlı çözümler sunan Treehouse’da bunu bulabilirsiniz. Treehouse, Angelina Jolie, Sarah Jessica Parker, Gwen Stephanie, Liv Tyler gibi dünyaca ünlü, şık ve çevreye duyarlı annelerin çocukları için tercih ettikleri TEA Collection, No Added Sugar, Salvor gibi 30′un üzerinde giyim, mobilya ve oyuncak markasını, ilk defa Türkiye’ye getirmiş adres.kapıdergisi.com

Sıradanlığı Aşan

Modernin içinde yeni bir tat, yeni bir ruh arayanlardan mısınız? Veya mekânlarda dinginlikten rahatsız olanlardan mı? Evinizde ya da işyerinizde çarpıcı köşelere sahip olmak istiyorsanız, sıradışı tasarım koltukları tercih edebilirsiniz. Dekorasyon firmaları artık konforun ve kullanım kolaylığının yanı sıra ilginç tasarımlarıyla dikkat çeken koltuklar da sunuyor. Nişantaşı’ndaki Inside mağazasında firmanın kendi tasarımı olan mobilyaların yanı sıra ithal tasarımlar da var. Bunlardan biri olan Creazioni markası, modern dekorasyona başka bir pencereden bakıyor.

Turuncu parlak lake barok bir ayna, metal bitişli klasik bir büfe ya da aslan ayaklı soft bir koltuk. Mekânları sıradanlıktan kurtarmaya yönelik tasarımlarıyla dikkat çeken firma, çalıştığı İtalyan ressamların tuvallerini de özenle kanape ve sandalyelerine kaplıyor. Ayrıca resimler için müşterilerin de tema vermesi mümkün. Farklı koltuklar bulabileceğiniz bir başka adres ise Habitat. Çeşitli zevklere yönelik alternatifler sunan mağazada James Patterson’un Habitat için tasarladığı ‘Tomas’ adlı kanepe, deri ve kadife olmak üzere iki farklı malzemeyle kaplanıyor. Aziz Sarıyer’in Alparda’nın 2007 koleksiyonu için tasarladığı ‘Oval’ serisinde de dikkat çekici kanepe ve koltuklar var.

Ofis, salon, bekleme bölümü gibi mekânlarda rahatlıkla tercih edilebilecek bu Oval oturma grubu, dinginliğin ve kendi içinde tekrar eden formların uyumunu ortaya koyuyor. İş ortamlarının vazgeçilmezi olan kübik formlara oval ile farklı bir soluk getirmek mümkün. Tekli, ikili, üçlü gibi farklı ebatları olan bu seride farklı kumaş ve deri çeşitleri bulunuyor.

GEL KEYFİM GEL
Rahatlık benim için her şeyden önce gelir,” diyorsanız ama biraz da sıradışı bir tasarımlaardan hoşlanıyorsanız, IKEA’da alternatif koltuk leri var. Skruvsta döner koltuk, hem evde hem de ofiste rahatlıkla kullanabileceğiz bir ürün. Lunna serisi koltuklar ise sade tasarımının yanı sıra rahatlığıyla da tercih edilebilir. Ligne Roset markasının Downtown adlı ürünü ise Pascal Mourgue imzası taşıyor. Evinizin tam ortasında kırmızı kocaman bir gül açmasına ne dersiniz? Tasarım ürünler konusunda alternatif bir adres olan HAAZ’daki gül şeklindeki koltuk son derece ilginç bir tasarıma sahip. Edra firmasının ürünü olan Rose Chair adlı koltuğun tasarımcısı ise Masanori Umeda. HAAZ’da bu gül şeklindeki koltuğun yanı sıra birçok ilgi çekici bulabilirsiniz.

Tasarımda sınır tanımayan koltuklar arasında öyle ler var ki, bir sanat eserini bile andırabiliyor. Koleksiyon mağazalarında bulabileceğiniz özel tasarım koltuklar arasında Tokyo Soft kodlu , Takujin Yoshioka imzalı. Bu koltuk heykelsi formuyla fonksiyonel sanat eseri olarak bile yorumlanabilir.kapıdergisi.com

Köşe Kanepeler

L şeklindeki köşeli kanepeler hem kullanıldığı mekanlara verdiği konfor garantisi, hem de farklı ürünler ile kombine edilebilinir olmasıyla gözde bir ürün grubu olarak dikkat çekiyor. Her zevke uygun, rahat ve uyumlu bu oturma grubunun en büyük özelliği ise mekanın kullanılmayan köşelerinden yararlanarak evdeki alanızı genişletmesidir.

İtalyan şıklığı Köşeli kanepeler
İtalyan şıklığıyla birleşerek 3 ya da 4 kişilik oturma grubu yaratmanıza imkan sağlıyor. Mekanı gençleştiren bu koltukların bir diğer özelliği de birleşim yerine monte edilebilen sehpalar ile isteğe bağlı küçük raflar yapılabilmesi. Koltuğunuz L şeklinde dönerken hem yerden kazanabilir hem de modern detaylarla göz kamaştıran bir ortam yaratabilirsiniz. Değişik renk ve kumaş seçenekleriyle her eve uygun bu kanepelere saatlerce oturmaya doyamayacaksınız.kapıdergisi.com